listopada 28, 2011

(89) Pełnia księżyca

Tytuł: Pełnia księżyca
Seria Strażnicy Nocy (2)
Autor: Rachel Hawthorne
Wydawnictwo Amber
Stron 280
Opis:
Są Strażnikami Nocy.
Płynie w nich krew tego samego plemienia.
Ulegają tej samej mrocznej transformacji.


Kochają tę samą dziewczynę, która dokona wyboru podczas pełni księżyca…
Są groźni jak mrok lasu, który jest ich domem, i piękni jak blask księżyca, który wzywa ich w leśne ostępy. Strażnicy Nocy od wieków strzegą przed ludźmi tajemnicy swego plemienia.
W dniu swoich siedemnastych urodzin Lindsey stanie się jedną z nich. Podczas pełni księżyca przejdzie przemianę i zwiąże się z chłopakiem, z którym będzie już całe życie. Aż do tego lata była pewna, że jej przeznaczeniem jest spokojny Connor. Więc czemu nie może przestać myśleć o gwałtownym, niepokojącym Rafie?
Pełnia księżyca zbliża się wielkimi, zbyt wielkimi krokami, a wtedy los Lindsay zostanie przypieczętowany – bezpowrotnie. Walka pomiędzy rywalami jest nieunikniona. Czy pohamują dziką nienawiść, gdy nagle las przestanie być dla Strażników Nocy bezpiecznym schronieniem? Moja recenzja:
Pierwsza część "Blask księżyca" - Super! Druga bardzo dobra! Niby zwykły paranormal ale i tak uwielbiam książki z tej serii, bo są napisane takim lekkim językiem, a równocześnie są  bardzo ciepłe. Pewno pomyślicie sobie "O nie, znowuż wilkołaki!" Ale niepotrzebnie, nie będę was okłamywać, że jest to jakaś specjalnie ambitna książka, bo taką nie jest. Lecz mi właśnie ta prostota w niej tak się podoba.

Lindsey jest przewodniczką w Parku Narodowym, jej najlepszymi przyjaciółkami jest Kayla i Brittany (poznajemy je już w pierwszej części, wtedy główną bohaterką była Kayla). Dziewczyna staje przed trudnym wyborem partnera na pierwszą przemianę. Jest to najważniejszy moment w życiu każdej zmiennokształtnej. Musi przejść przez bardzo wiele zanim dokona wyboru, zamierza poznać dobrze obu "kandydatów", dodatkowo jej plemię jest zagrożone przez ludzi. 

W sumie stary schemat "Ona i ich dwóćh" w dodatku oboje o nią walczą. On niebezpieczny i tajemniczy, drugi "odkryty", przy nim czuje się bezpiecznie, choć nie zawsze pewnie. Coś Wam to przypomina? Mi tak : D Ale pomimo tego lubię tą serią, świetnie rozluźnia. Jednak pierwsza część podobała mi się o wiele bardziej. Jest to taka książka którą warto przeczytać, jeśli przeczytało się lub zaczęło czytać się jakąś ciężką książkę. Ona dodaje takiego powera, przynajmniej mi do dalszego czytania tamtej innej książki.Czy ją polecam? Tak! Ale nie latajcie za nią, ja ją kupiłam za 10 złotych i ich nie żałuję. Na półce już czeka na mnie "Nów księżyca". Czy kupiłabym następną część po normalnej detalicznej cenie? Nie. Bo jest bardzo dużo lepszych książek akurat od tej części. Darzę wielką sympatią paranormalsy, tym bardziej takie  w których nie ma dłuuuuuuuuuuugiego wstępu. W tej książce jest bardzo krótki i od razu wiemy o co chodzi no i domyślamy się o co chodzi. Ta część tak samo jak pierwsza jest napisana na jedno kopyto. W najbliższym czasie przeczytam także 3 część. Polecam ją szczególnie fankom romantycznych powieści!


Bardziej podoba mi się okładka polska.

Moja ocena: 8,5/10

3 komentarze:

  1. Poszukam tej książki w "odpowiedniej" cenie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie bardzo mnie do niej ciągnie, no ale może kiedyś... :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Na pewno nie jestem zagorzałą fanką paranormali, ale trzy tomy tej serii kupiłam w promocji jakiś czas temu. Nie czytałam jeszcze, mam nadzieję, że nie będę żałować wydanych funduszy xD

    OdpowiedzUsuń