kwietnia 14, 2013

(246) Tunika Jezusa

Tytuł: Tunika Jezusa
Autor: o.Jean - Charles
Wydawnictwo Esprit
Stron 152
Moja recenzja: 
Po całym świecie są rozsiane wspaniałe relikwie chrześcijaństwa. Pomimo tego o jednych słyszy się mniej, a o drugich więcej. Z pewnością dużo słychać o Całunie Turyńskim oraz o Szacie z Argenteuil. "Tunika Jezusa" to książka opowiadająca historię właśnie tej drugiej relikwii. 
Bardzo lubię oglądać filmy dokumentalne jednak po książki tego typu sięgam dosyć rzadko, ponieważ rzadko trafiam na takie książki, które mnie usatysfakcjonują. Czy książce o.Jean'a - Charles'a Leroy'a to się udało?

To książka dokumentalna, ale wyróżniająca się spośród innych książek tego typu. To nie tylko wyjaśnienie i zbadanie wspaniałej Tuniki Jezusa, ale także opowieść o losach tej szaty. Autor w tej książce ujął także wszystkie fakty historyczne, które mają wpływ na historię tuniki. Przedstawił wszystkie najdrobniejsze szczegóły historyczne dotyczące szaty Jezusa. Bez wątpienia zrobił w to bardzo przystępny sposób.

Naukowcy od lat próbują dowieść czy Szata z Argentuil to tunika, którą Jezus miał na sobie podczas drogi krzyżowej. Badają to na różne sposoby. Poprzez sprawdzanie zapisów historycznych, badań DNA i nie tylko. Dodatkowo próbują dowiedzieć się jak ta niezwykła szata mogła przetrwać do naszych czasów. Ale czy to aby na pewno szata Jezusa? Wszystko wskazuje na to, że tak.

O.Jean - Charles Leroy stworzył momentami zaskakującą książkę, która z pewnością w sposób łatwy i dostępny przedstawia historię wspaniałej relikwii. W swej książce pokazuje wiele faktów historycznych, wyniki badań i nie tylko. Wydaje mi się, że jest to kompetentne dzieło dotyczące Tuniki Jezusa. Zdaję sobie jednak sprawę, że autor niektóre rzeczy uprościł. Dla osób, które chcą poznać historię tej relikwii, jednak nie interesują ich wszystkie najdrobniejsze szczegóły to jest to dla nich idealna książka.

Całą książkę dodatkowo ubarwiają fotografie i rysunki. Przez ich obecność łatwiej było mi sobie wszystko zobrazować w myślach. To wspaniała książka nie tylko dla osób wierzących, ale także dla tych niewierzących. Dzięki temu utworowi wierzący mogą pogłębić swoją wiarę, a niewierzący mogą dowiedzieć się czegoś nowego. Bez wątpienia ciekawego. Ta książka wspaniale obrazuje nie tylko historię Szaty Jezusa, ale także Mękę Pańską.

Serdecznie polecam ją wszystkim osobom, które interesują się chrześcijaństwem. Jednak inne osoby też mogą znaleźć w niej coś wartościowego. "Tunika Jezusa"  to książka, która wywarła na mnie wspaniałe wrażenie. Jej lektura była dla mnie przyjemności i miło spędziłam przy niej czas. Na pewno jeszcze nie raz po nią sięgnę tym bardziej, że pokazuje jak dużo Bóg dla nas uczynił. Poświęcił za nas swojego Jednorodzonego Syna, a Tunika Jezusa jest tego dowodem.

Okładka bardzo mi się podoba. 

Moja ocena: 8/10 Wybitna!

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Esprit!

6 komentarzy:

 1. Ja jestem raczej z tych niewierzących, ale może przeczytam - tak w ramach ciekawostki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie tajemnice związane z postacią Jezusa, więc z chęcią bym zajrzała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka jednak raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka ze względu na tematykę zdecydowanie nie dla mnie, jednak recenzja świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja bardzo chętnie poszukam i przeczytam tę książkę, gdyż jestem ciekawa, jak autor przedstawił wyjaśnienie i zbadanie wspaniałej Tuniki Jezusa. Intrygująca tematyka. Jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń