września 15, 2013

(271) Olśnienie

Tytuł: Olśnienie
Seria: Olśnienie (#1)
Autor: Aimee Agresti
Wydawnictwo Remi
Stron 496
Opis Wydawcy:
Czułam na sobie jego wzrok, ciężki i roztargniony. Zbliżył się do mnie i poczułam przyjemny aromat cedru. Jego głos brzmiał łagodnie.
- Pomyśl, Haven, możesz dokonać wielkich rzeczy.
- Chyba nie do końca rozumiem, czego ode mnie chcesz.
Pochylił się, a jego oddech sprawił, że po skórze przebiegł mi dreszcz, a blizny obudziły się z uśpienia i zaczęły piec.
- Chcę twojej duszy – wyszeptał. – Proszę, oddaj mi swoją duszę.

Grzeczna licealistka Haven odbywa staż w ekskluzywnym hotelu w Chicago. Poznaje tam Luciana mężczyznę ze snów, i zakochuje się nim. Dostrzega jednak, ze piękni ludzie z hotelu, nie są tacy, jakimi chcieliby się wydawać. Co więcej, mają straszliwy plan i trudnią się kupowaniem dusz. Kto wygra w walce o duszę Haven? Trochę Portret Doriana Gray’a, trochę Diabeł ubiera się u Prady.

Moja recenzja:

"Olśnienie" – kolejna książka paranormal romance jakich wiele. Tak właśnie myślałam o tej książce. A jednak pomimo tego od początku mnie niezwykle intrygowała. Okładka, tytuł, opis... To wszystko mnie do niej przyciągało, a jednak zwlekałam z momentem kiedy po nią sięgnę. W końcu to nastąpiło i muszę przyznać, że ta książka pod wieloma względami mnie zaskoczyła. Jeszcze ta wzmianka w opisie o "Portrecie Doriana Gray'a" i książce "Diabeł ubiera się u Prady". Coś tam słyszałam o tych książkach, ale nie czytałam. Nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Kompletny mętlik w głowie!

Fabuła zaskakująca... Nie ma tu nieziemsko przystojnego chłopaka, który zaczyna chodzić do zwykłego liceum i tam zakochuje się w najmniej / najbardziej popularnej dziewczynie w szkole. Co więcej ten nieziemsko przystojny chłopak nie pojawia się także w lesie / na drodze / w domu itp...
To już było intrygujące! W dziele p. Aimee Agresti ten nieziemsko przystojny chłopak pojawia się w życiu głównej bohaterki w zupełnie innych okolicznościach... Jest jej szefem.

Prymuska Haven otrzymuje propozycję odbycia stażu w najbardziej ekskluzywnym hotelu w Chigago. Oczywiście zgadza się i razem z dwójką znajomych ze szkoły zamieszkuje w hotelu. Tam poznaje Luciana. Mężczyzna od razu wpada jej w oko. Dziewczyna jednak myśli, że w otoczeniu tak pięknych ludzi, którzy pracują w hotelu i w obliczu jej szefowej mężczyzna nawet na nią nie spojrzy. A jednak pozory mogą mylić... Sprawy zaczynają się komplikować. Wiadomości od nieznanego nadawcy, kolejne tajemnice i niebezpieczeństwa. I pytanie: "O co w tym wszystkim chodzi?" Gra toczy się o dusze kolejnych osób... Czy Haven zdoła powstrzymać Zło?
Dziewczyna wraz ze swoimi przyjaciółmi – Lance'm i Dante'm musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom. Staje się coraz odważniejsza, a jednak pomimo tego ma łagodne serce. Nawet dla Aurelii – swojej szefowej. Serce grzecznej uczennicy niejeden raz zabije dla przystojnego, a za razem niebezpiecznego Luciana. Wygra rozum czy serce?

Bohaterowie są barwni i dobrze zarysowani. Różnią się przez co tworzą w książce spójną całość Autorka cały czas mieszała, a jednak to wszystko łączyło się w całość. Niepokój, tajemnice... Czytałam tą książkę z zaangażowaniem. Ciekawa – taka właśnie jest ta książka.
"Olśnienie" to książka w której zwrot akcji goni następny. Napisanym bardzo przyjemnym, lekkim językiem dzięki czemu jej czytanie staje się przyjemnością. Z początku mnie tylko zaciekawiła, ale każda kolejna strona dostarczała mi coraz więcej wrażeń. Narracja pierwszoosobowa oczami Haven. Wątek miłości jest ciekawy, lecz tak naprawdę moim zdaniem trochę sztuczny. Jest to według mnie najsłabszy punkt tej książki. Może w następnym częściach będzie z nim lepiej...

Nie żałuję, że przeczytałam tą książkę. Wciągnęła mnie do swojego świata, a jej czytanie sprawiło mi przyjemność. Różni się zdecydowanie od innych książek paranormal romance. Jest przemyślana, dobrze opracowana. Skusicie się? ;)

Moja ocena: 7/10 Bardzo dobra!

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Remi!

15 komentarzy:

 1. moja koleżanka ma tę książkę. ogólnie paranormal romance już mi się przejadły, ale jeśli ta się różni od innych, może pożyczę ją?

  OdpowiedzUsuń
 2. Już od dnia premiery chcę przeczytać tę książkę, ale z racji ceny jakoś dotąd mi się nie udało :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli już na początku wyczytałam porównanie do Doriana Grey'a, to musi być dobra ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dawna intryguje mnie ta pozycja :) Muszę gdzieś ją upolować!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak będzie jakaś okazja to ją kupię, bo wydaje się ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Od czasu, gdy książka trafiła do księgarń mam na nią ogromną ochotę a Twoja recenzja jeszcze bardziej mnie do niej przekonała! Jak trafi się okazja to na pewno po nią sięgnę! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Hm... książka od dawna jest na mojej liście do kupienia, aczkolwiek wciąż nie mogę przemóc się, by faktycznie się za nią zacząć rozglądać. :) Mimo wszystko mam nadzieję, że gdy już wpadnie w moje ręce, przypadnie mi do gustu. :)
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam książki utrzymane w takim klimacie. "Olśnienie" zdecydowanie muszę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 9. Dużo osób mówi ze to dobra książka, więc na pewno kiedyś się na nią skuszę. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Recenzje są różne, ale mnie skutecznie zniechęciła koleżanka

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakiegoś wielkiego parcia żeby tę książkę przeczytać nie mam, jednakże jeżeli się gdzieś znajdzie w bibliotece, to pewnie wezmę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka już od dłuższego czasu czeka na mojej półce, a ja jakoś nie mogę się za nią zabrać :P

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja się skuszę, tylko pytanie skąd książkę wziąć? ;)

  OdpowiedzUsuń