października 04, 2011

(58) Pretty Little Liars Kłamczuchy

Tytuł: Pretty Little Liars Kłamczuchy
Seria: Pretty Little Liars (1 część)
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo Otwarte
Strony 279
Opis od wydawnictwa:

„Wciąż tu jestem. I wiem o wszystkim.
A.”
Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później jej przyjaciółki: Emily, Aria, Spencer i Hanna, zaczynają otrzymywać niepokojące SMS-y. Ktoś zna sekrety, które chciały pogrzebać wraz z pamięcią o Ali.
Jak wiele dziewczyny są w stanie poświęcić, by prawda nie wyszła na jaw?

Moja recenzja:

Co jeśli miałybyście tajemnicę, którą powierzyłyście tylko jednej osobie, a ta osoba zaginęła ? A jednak ktoś o tym wie, co wtedy? Pojawiają się kłopoty.

W telewizji pojawił się serial na podstawie tej serii, i odniósł bardzo duży sukces, a  książki ogromny, z dnia na dzień przybywa coraz więcej czytelników tej serii, bo jest po prostu cudowna!

Książkę przeczytałam  oka mgnieniu z powodu jej wspaniałej treści.  Opowiada tak naprawdę historię czterech dziewczyn, które kiedyś były przyjaciółkami, dopóki nie zaginęła Alice, to właśnie ona je łączyła, nikt inny. Przez rok od zaginięcia Alice dziewczyny bardzo się zmieniły. A może gdyby dziewczyny wtedy podczas wakacji się nie spotkały, Alice nadal byłaby z nimi? Dziewczyny powierzyły jej swoje największe sekrety, i po jej zaginięciu większość ludzi myśli, że Alice już nie żyje. Po pewnym czasie dziewczyny stają się spokojne, myślą, że Alice zebrała ich sekrety razem z sobą do grobu, a może jednak nie?  Po pewnym czasie zaczynają otrzymywać niepokojące sms-y i listy.

Aria wraca do swojego rodzinnego miasta z Islandii po tym jak wyjechała tam po śmierci swojej przyjaciółki, nauczyła się tam być prawdziwą sobą, co było dla niej trochę dziwne, przecież przedtem była zawsze zależna od Alice, w końcu to ona była szkolną gwiazdą. Aria poznaje pewnego faceta, ale nie wie, że będzie jej bardzo trudno móc z nim być, a może w ogóle z nim nie będzie? Ale czy z uczuciami można walczyć?

Emily jest ułożoną córką, przynajmniej taką próbuje być . Ale tak naprawdę jest zupełnie inna i Alice o tym wiedziała. Próbuje z tym walczyć, ale czy z uczuciami można walczyć?

Hanna jest TERAZ wielką gwiazdą w szkole, ale kiedyś była nikim, zmieniła się ta jak one wszystkie, ale czy na pewno na dobre?

Spencer chce być zawsze lepsza od siostry, ale nie wie, że tak ją skrzywdzi, ale po raz kolejny zadaję pytanie: czy z uczuciami można walczyć? Odpowiedź na to pytanie brzmi: NIE . Ale dziewczyny naprawdę próbują z tym walczyć.

Jedno mnie przeraziło, kiedyś najlepsze przyjaciółki, a teraz zupełnie obce sobie osoby, nie znaczą dla siebie kompletnie nic, są po prostu byłymi przyjaciółkami, nikim więcej dla siebie. Co więcej one nawet się obgadują. Ale łączy je jedno: Mają wspólną tajemnicę , a tą tajemnicą są wiadomości od Alison, ale czy to na pewno one je wysyła?


Książka młodzieżowa, która zaskakuje i chyba dlatego mi się tak spodobała. Każda postać w tej książce jest inna, i każda zaskakująca, każdej zachowanie jest zaskakujące, co czyni samą książkę zaskakującą i cudowną, chociaż nie cudowna to za mało, żeby opisać tą książkę. Ona porywa, po prostu porywa do czytania. Z wielką chęcią przeczytam dalsze części tej serii!

Książkę gorąco polecam, daję ocenę 10/10, ale to i tak stanowczo za mało!

I okładka bardzo ciekawa mi przywodzi na myśl, że jest to taka luksusowa książka.

Moja ocena: 10/10

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Otwarte! Gorąco dziękuję!

7 komentarzy:

 1. Dzięki Twojej recenzji chyba się skuszę na przeczytanie 'Preety little liars'. Serial mi się bardzo spodobał, więc czas najwyższy wziąć się za książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na serial nie mam czasu, ale książka to co innego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka podobała mi się zarówno jak i serial. Teraz co prawda bardziej jestem za "The Lying Game" od tej samej autorki, ale PLL nadal lubię.
  Nie udało mi się jeszcze przeczytać niestety tomu 2 :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzja bardzo ciekawa. Ksiązka równiez mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za książkami młodzieżowymi, więc i tej niestety nie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam zarówno o książce, jak i o serialu. Możliwe, że w chwili nudy sięgnę ; )

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ale to bardzo mi się podobała ;) A co do "Doskonałych" to skoro przesłali ci pierwszą część to w swoim czasie nadeślą i kolejne, bo zazwyczaj starają się dać pod ocenę czytelnika całą serię ;)

  OdpowiedzUsuń