maja 06, 2013

(251) Tajemnice Biblii

Tytuł: Tajemnice Biblii
Autor: Praca zbiorowa
Wydawnictwo M
Stron 175
Moja recenzja: 
"Tajemnice Biblii" to piękna książka pokazująca wszystkie najważniejsze, najpowszechniejsze tajemnice Biblii. Jak wiadomo ta księga skrywa niejedną, lecz wiele tajemnic. Od wieków ludzie próbują je rozszyfrować. Na niektóre z tych tajemnic jest tyle odpowiedzi ile naukowców na świecie. W końcu każdy z nas ma prawo inaczej rozumieć tajemnice Biblii. Autorzy, którzy stworzyli tą książkę postanowili przybliżyć swoje spojrzenie na te tajemnice? Czy zrobili to w sposób przystępny i łatwy do zrozumienia? Jak najbardziej tak!Biblia - księga pełna tajemnic co do których wiele ze współczesnych naukowców ma odmienne zdanie. Czy Jezus miał żonę? Jak tak naprawdę wyglądał potop? Co oznacza symboliczny ogień? Jakie kobiety przewijające się w Piśmie Świętym zasługują na uwagę? A to tylko niektóre z tych pytań na które autorzy stawiają nam odpowiedzi. Odpowiedzi momentami wyczerpujące, a jednak skłaniające do pewnego rodzaju refleksji. Czy autorzy jednak słusznie obrali ścieżkę jaką postanowili się kierować przy tworzeniu tej książki? 

Pierwszym co rzuciło mi się w oczy, kiedy otworzyłam tą książkę. Były obrazy, fotografie, ilustracje od których w tej książce wprost się roi! I bardzo dobrze. Jest wydana bardzo estetycznie, przez co od razu przyciąga spojrzenie. Autorzy nie postanowili jednak wstawić do tej książki byle jakich zdjęć. O nie! Co to to nie... Wybierali je z pewnością rzetelnie, a nie drogą "losowania". Wiedzieli co chcą tymi zdjęcia pokazać i przekazać. Reprodukcje wielkich dzieł i nie tylko dodają tej książce wielkiej ilości barw. 

"Tajemnice Biblii" to książka, która została napisana rzetelnie i z pomysłem. Autorzy nie tylko "serwują" nam suche fakty, ale także zmuszają do ruszenia naszymi szarymi komórkami. Stawiają wiele odpowiedzi, ale także pytań. Choć nawet nie pytania nie są zawsze postawione wprost. Po prostu wydaje mi się, że to momentami jest coś silniejszego od czytelnika. Przy czytaniu tej książki, aż chciało mi się po prostu dowiedzieć jeszcze więcej na temat danej tajemnicy.

To niezwykłe dzieło z którego można dowiedzieć się wielu bardzo ciekawych rzeczy. To książka wspaniała na prezent komunijny tym bardziej w okresie pierwszej komunii. Wciąga, a język jakim posługują się autorzy był dla mnie niezwykle przyjemny w odbiorze. Pragnę polecić ją każdej osobie, nawet tej niewierzącej! W końcu warto posiadać wiedzę na różnorodne tematy, a ta książka tej wiedzy dostarcza. Serdecznie polecam!

Okładka jak i wszystkie ilustracje przyciągają wzrok i czynią książkę jeszcze ciekawszą!

Moja ocena: 9/10 Wybitna!

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu M!

2 komentarze: