kwietnia 03, 2011

(6) Baba jaga sp. z o.o. Czary na telefon

Tytuł: Baba jaga sp. z o.o. Czary na telefon
Autor: Aleksandra Baryga
Ilustracje: Hubert Grajczak
Wydawnictwo Dolnośląskie
Strony: 122
Od autora: Zawitajcie koniecznie do Dziwadłowic. Mieszka tam m.in. niesamowita czarownica Matylda Czarowską XIII i jej niezwykli przyjaciele: kot Feliks oraz kruk Oswald. Z pewnością uda Wam się z nimi zaprzyjaźnić. Z inicjatywy Magicznej czwórki powstaje superszybkie, supersprawne, superniezawodne Pogotowie Magiczne. Czary na Telefon 24h. W Dziwadłowicach wrze... Powstaje spore zamieszanie, głównie za sprawą stowarzyszenia Precz z Czarami, które nie istnieją.

Zacznę od tego, że książkę czyta się bardzo szybko, czytałam ją przez jakieś 25 minut. Czytałam ją jednakże po raz drugi, po dwóch latach przerwy. Książka zaczyna się od przedstawienia miejsca akcji i bohaterów. W książce, przynajmniej w tej części nie dzieje się nic specjalnego, ale i tak bardzo mi się podoba.

Magiczna czwórka, chce pomóc Matyldzie i co najważniejsze wychodzi im to, dzięki nim
Matylda- czarownica odnosi sukces.

Okładka jest kolorowa , a ilustracje w środku czarno - białe. Litery są napisane dużym drukiem. Według mnie ta książka jest napisana dla młodego czytelnika.


Pokazuje, że ludzie starsi potrzebują towarzystwa, ponieważ są sami, są sami ze swoimi problemami i troskami co jest bardzo smutne. Jeśli wiemy, że koło nas mieszka sąsiadka, która jest sama, może zaprośmy ją chociażby na kawę, żeby chociaż czasami nie była sama.

Jest to trzecia część serii "Baba Jaga sp. z o.o." , pierwsza część nosi tytuł : "Baba Jaga sp. z o.o. Magiczna Czwórka" , a druga "Baba Jaga s. z o.o. Misja Matyldy"

Książkę serdecznie polecam, ponieważ naprawdę jest super.
Moja ocena: 9,5/10

2 komentarze:

 1. chętnie zajrzę do tych pozycji, gdy będę miał chwilkę czasu :D
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. książka chyba nie dla mnie
  a widzę, że czytasz Dzielnego Despero
  jestem bardzo ciekawa twojej opinii ;)

  OdpowiedzUsuń