lipca 03, 2011

(45) Hyperversum

Tytuł: Hyperversum
Autor: Cecilia Randall
Seria: Hyperversum
Wydawnictwo Esprit
Stron 749
Opis z tyłu:
Rodzice ostrzegali cię przed spędzaniem całego wolnego czasu w wirtualnym świecie gier komputerowych? Mieli rację...
Sześcioro przyjaciół: Ian, Daniel, Jodie, Martin, Donna i Carl, wskutek tajemniczej burzy przenosi się poprzez zaawansowaną technologicznie grę RPG do XIII-wiecznej Francji. Droga powrotna wydaje się zamknięta na zawsze, zatem muszą szybko nauczyć się, jak przetrwać w średniowiecznym świecie.
Tymczasem udaje im się przede wszystkim zyskać nowych wrogów - już drugiego dnia trafiają do więzienia, schwytani przez znanego z okrucieństwa angielskiego szeryfa Jerome'a Derangale'a znanego jako Sans-pitié... A to dopiero początek przygody.
Ian, najstarszy z całej grupy, musi przyjąć na siebie rolę opiekuna swoich towarzyszy. Czy jednak uda mu się ustrzec przyjaciół przed niebezpieczeństwami, które na nich czyhają, skoro sam wplątał się w intrygę na najwyższym szczeblu?
Oszałamiający świat średniowiecznych turniejów, pościgi i pojedynki na miecze, polowania, dworski przepych, spisek zdrajców korony i niemożliwa miłość... teraz możesz przeżyć to naprawdę.
Hyperversum. Daj się wciągnąć. 

Moja recenzja:
A miała to być zwykła gra z przyjaciółmi w grę RPG... A skończyło cofnięciem się się w czasie i przestrzeni, nagle znajdują się w średniowieczu, a wszystko przez awarię systemu. Muszą nauczyć się żyć na nowych warunkach w innych czasach. 

A mieli normalne życie Daniel - młody student fizyki, Jodie - młoda studentka medycyny, Ian - historyk piszący pracę doktorancką o rodzinie średniowiecznej, którą będzie miał okazję spotkać i jej bronić, tylko czy uda mu się obronić ukochaną ze zdjęcia?

Cofają się 800 lat w czasie, nie wiedzą jak wrócić do domu, a między nimi toczą się różnego rodzaju intrygi, muszą zrozumieć, że to nie jest już gra.

Nie myślałam, że akcja książki, która się toczy w średniowieczu może tak mi się spodobać, z początku myślałam, że jest to książka wyłącznie dla chłopaków, myliłam się. Wciągnęła mnie niesamowicie, aż sama jestem zdziwiona, że tak mi się spodobała. A jednak, może to dzięki postaciom, nie wiem, ale wiem, że długo pozostanie w mojej pamięci. Dużo osób uważa, że jest to powieść wyłącznie dla młodzieży nie zgadzam się z tym, bohaterowie "Hyperversum" stają naprawdę przed trudnymi wyzwaniami. Oni stają przed różnymi intrygami.    
W których sami często uczestniczą. 

Nie wiem, czy nauczyłabym się żyć w średniowieczu z dnia na dzień, wątpię w to. Bohaterom "Hyperversum" się to udało, z dnia na dzień musieli dorosnąć , a szczególnie Daniel, 22-latek kochający grać w "Hyperversum"- grę RPG. Ian nagle staje się opiekunem swoich przyjaciół, musi się dla nich poświęcać. 

W książce niektóre postacie są rzeczywiste, i znajdują się w niej wydarzenia historyczne. Co nie zmienia świetnej jakości książki.Właśnie przez okładkę myślałam, że jest to powieść typowo dla chłopaków, mimo postaci na okładce, i tak mi się ona podoba, bo tutaj według mnie te postacie pasują.

Choć książka ma aż te 749 stron, to czytałam ją  z wielkim zadowoleniem, a nie ze znużeniem.  "Hyperversum" mnie wciągnęło, tak jak wciągała Daniela gra Hyperversum. Jedno wiem: Chcę więcej Hyperversum!
Jeśli macie ochotę przenieść się na te kilka godzinek do średniowiecza i przeżyć niesamowitą historię, to przeczytajcie "Hyperversum".
Możliwe, że będzie kolejna część!

Moja ocena: 10/10

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Esprit. Bardzo dziękuję za możliwość przeczytania tak świetnej książki!


6 komentarzy:

 1. Jak mi wpadnie w ręce to chętnie przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już nie mogę się doczekać. Tylko czekam na listonosza;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może być interesująco...

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że ją kupię, strasznie mnie intryguje! I, mimo że nie lubię książek o średniowieczu, to jednak ta ma coś w sobie przyciągającego :)

  PS Zapraszam na spotkanie z Egonem na [amica-libri] ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam straszną ochotę na tę powieść, czytałam też inne pozytywne recenzje i wydaje się być naprawdę dobra.

  OdpowiedzUsuń