lipca 06, 2011

(46) Kroniki Niebios

Tytuł: Kroniki Niebios
Autor: Anna Andrew
Seria: Kroniki Niebios (?)
Wydawnictwo BUNT
Stron 354
E-BOOK

Opis od wydawnictwa:
Choć Julien Anders wiedzie wygodne życie, otoczony luksusem i bogactwem, to wciąż jest zwykłym, starającym się niczym nie wyróżniać nastolatkiem. Podobnie jak jego rówieśnicy, czuje się znudzony i samotny, marzy o kimś lub o czymś co nada sens jego istnieniu. Tęskni również za bratem, z którym rozdzielono go we wczesnym dzieciństwie. Gdy zostaje zaproszony do grona uczniów elitarnej szkoły St. Maria, jego życie ulega drastycznej zmianie. Ludzie, których poznaje, okazują się być ludźmi tylko z pozoru, a przez zbieg dziwnych wypadków odwiedza miejsce, o którym nie śnił nawet w najgorszych koszmarach. Wkrótce potem dostrzega w lustrze odmieniony obraz samego siebie. To kim się stał jest dla niego z początku nie do zaakceptowania. czy to tylko sprawka losu? A może stoi za tym coś innego? Odtąd Julien musi zmierzyć się ze swoją przeszłością i siłami przekraczającymi jego wyobraźnię. Pomogą mu w tym Wygnani, najbardziej znienawidzona śmietanka towarzyska Niebios.


Moja recenzja:
Trochę zajęło mi czytania "Kroniki Niebios", ale wszystko tylko takiego, że jest w formie e-booka. Jest to debitancka powieść p.Ani Andrew, oczywiście Poznanianki ;D Stwierdzam, że Poznanianki mają niesamowity talent, weźmy taką p. Musierowicz, a teraz i Annę Andrew. Inspirowana Japońską mangą stworzyła świetną powieść. Dwa światy Niebo i Ziemia, oraz Anioły i Ludzie, o tym i o wielu innych rzeczach np.: związanych z wiarą można przeczytać w dziele p.Ani.

Barwne postacie, a każda z tych postaci inna. Dobrzy i źli, utknięli w czyścu, między niebem a piekłem. Autorka na każdej stronie swojej powieści zaskakuje i to pozytywnie, a dopiero skońćzy 19 lat. Utworzyła własne wydawnictwo BUNT, planuje wydać swoją powieść w wersji papierowej, a ja nie mogę się tego doczekać ;D Oby jak najszybciej to się wydarzyło ;D Choć jest taka młoda to już tak dużo osiągnięła, i życzę jej aby osiągała coraz więcej, bo warto walczyć o marzenia, a Ona właśnie to pokazuje.

A teraz wracając do książki, bo trochę ominęłam jej temat ;D To tak, przez niefortunne zdarzenie, Julien zakańcza swoje życie, a może dopiero co je zaczyna, tak chyba bardziej pasuje druga opcja ;)) Julien je zaczyna w świecie w którym poznaje nowych ludzi, nie to nie pasuje, poznaje nowe postacie, a mianowicie anioły. Tak jak już napisałam wcześniej każda postać jest inna, i każda nadaje coś innego powieści.


Jest to niepowtarzalna książka, chociaż anioły w powieściach są już znane (np.:Szeptem), to chyba nigdzie nie zostały przedstawione tak jak w tej powieści. Mnie szczerze mówiąc "Kroniki Niebios" jakoś specjalnie nie wciągnięły, ale jest to napewno książka interesująca i ciekawa. P.Ania ma napewno niebywały talent, i życzę jej aby takowy się rozwijał.

A e-booka upiększają przepiękne ilustracje Nananse, Nananse rysuje naprawdę piękną mangę.

Z chęcią przeczytam dalszą część  "Kronik Niebios", jeśli taka powstanie, ale mam nadzieję, że będzie ona już w wersji papierowej :D
Zapraszam także na stronę autorki.

Moja ocena 9/10
"Kroniki Niebios" przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa BUNT! Dziękuję ! :D

4 komentarze:

 1. Jakoś nigdy nie podobała mi się manga...sam nie wiem dlaczego, po prostu zawsze tak było. Recenzja ciekawa. Fabuła książki wydaje się być bardzo interesująca...widzę, że jest warta przeczytania.
  Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podobała mi się ta książka, autorka niewiele starsza ode mnie, a wspaniale pisze :) Również wyczekuję kontynuacji, mam nadzieję, że takowa się pojawi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na "Złamane serca" na [amica-libri] :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazwyczaj nie czytuję mangi, ale może sięgnę

  OdpowiedzUsuń