grudnia 03, 2011

(93) Sekretna księga Trolle

Tytuł: Sekretna księga Trolle
Autor: Danny Willis
Wydawnictwo Wilga
Stron  26
Opis:
Poznajcie trolle - zabawne, intrygujące i trochę przerażające stwory zamieszkujące świat Grrym.

Dzięki pracy pewnego dzielnego goblina macie przed sobą pierwszą tak szczegółową księgę o trollach, w której zgromadzono całą dostępną gobliom wiedzę na temat tych interesujących wielkoludów.

Moja recenzja:
Zawsze uważałam Trolle za brutalne stworzenia, trochę głupiutkie. Dany Willis zmienił moje spojrzenie na nie. Każdy Troll jest inny, zależy jak na nie spojrzymy, a jak postrzega je autor książki "Sekretne księga - Trolle" ? Według niego Trolle są zabawnymi stworzeniami, które walczą z goblinami, choć nie wszystkie. W końcu zawsze są jakieś wyjątki. 

Trolle są stworzeniami zabawnymi, odważnymi i pracowitymi -w niektórych przypadkach. W tej książce można się o nich dowiedzieć bardzo dużo, dobrze się bawiąc. A wszystkiego dowiadujemy się od goblina, który bardzo się natrudził przygotowując tą książkę, aby potem przekazywać ją dalszym pokoleniom. 

"Sekretna księga..." jest książką pełną niespodzianek. Okienek, ilustracji trójwymymiarowych i nie tylko. Jest to świetny prezent dla każdego dziecka, a szczególnie chłopczyka. Sama bardzo się ubawiłam ją czytając, to książka do której często się zagląda, aby pooglądać te piękne ilustracje i jeszcze raz przeżyć niesamowitą historię poznając Trolle. 


Kiedy przyjechał do mnie mój siostrzeniec, pokazałam mu ją chciałam znać jego zdanie. On był nią po prostu urzeczony i oczarowany, nie mógł się napatrzeć na te piękne ilustracje. W tej książce każdy Troll jest inny, więc nie sposób ich ze sobą pomylić. 

Serdecznie polecam tą książkę na prezent Mikołajkowy lub gwiazdkowy, każdy chłopak pewnie będzie skakał z radości. Mój siostrzeniec skakał, ale i siostrzenicy się spodobała : ) "Sekretna księga Trolle" to bardzo oryginalna książka warta przeczytania. 

Moja ocena 10/10


Za książkę bardzo dziękuję Wydawnictwu Wilga!


9 komentarzy:

 1. Ona na prawdę ma tylko 26 stron? To prędzej do gustu przypadnie mojemu małemu braciszkowi:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam kogoś kto będzie zachwycony tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm... chyba widziałam ją na półce kuzynki. W najbliższym czasie muszę ją w takim razie pożyczyć od niej;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tej książce... Fajnie wygląda

  OdpowiedzUsuń
 5. To chyba dla młodszego kuzyna ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa okładka :) Ale króciutka ta książeczka... xD

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie jako prezent dla dzieciaczka dobry :) z tego co piszesz już wiem, ze chętnie zakupie to swojej chrześnicy :):)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląda na to że ta książka to idealny prezent dla młodszego rodzeństwa;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawie, ciekawie. Tak jak wyżej, dobry patent na prezent. I sama z czystej ciekawości bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń