grudnia 16, 2011

(98) Grajek

Tytuł: Grajek
Czarna seria
Autor Helen McCabe
Wydawnictwo Bullet Books
Stron 288
Opis:
Według legendy w 1376 roku, wszystkie dzieci z małego miasteczka w Niemczech zostały
zabrane do Transylwanii przez szczurołapa – flecist
W ponurej Rumunii z epoki po upadku dyktatury, dr Sasha Marcu, psychiatra i naukowiec, zaczyna badać fenomen wysokiej zapadalności na schizofrenię kobiet z jednej z karpackich wiosek. To co odkrywa, to przerażająca historia ryturalnych mordów na dzieciach. Po ostatnim incydencie, Marcu razem z inspektorem Valentinem z rumumuńskiej policji prawie udaje się złapać podejrzanego...


Moja recenzja:
Już sama okładka pokazuje, że "Grajek" nie jest łatwą książką, a horrorem. Muszę przyznać, że czytam bardzo mało takich książek, ale to chyba dlatego, że po prostu nigdy nie natrafiłam na horror według mnie godny uwagi, ale to się zmieniło wraz z przeczytaniem książki "Grajek".

Już na wstępie robi się ciekawie, już samo miejsce gdzie zaczyna się akcja, może niepokoić. W końcu akcja książki nie rozpoczyna się zazwyczaj w szpitalu psychiatrycznym. Podziwiam autorkę, która jest znana w większości z romansów historycznych i współczesnych, za to, że napisała naprawdę mroczną ksiażkę.


Postacie są wyjątkowo barwne, nie oczekiwałam tak ciekawej książki.
Nie polecam jej czytać, w chwilach, kiedy się czymś niepokoicie lub denerwujecie, bo zapewniam was, że z pewnością tylko sobie pogorszycie. Do czytania tej książki trzeba spokojnie się przygotować, w tym psychicznie. W dodatku akcja w książce szybko się toczy.

Mi się spodobała, wciągnęła mnie i byłam naprawdę zaangażowana w jej czytanie. Wszystkim lubiącym horrory serdecznie ją polecam!

Okładka jest naprawdę mroczna.

Moja ocena: 9/10
Za ksiązkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bullet Books!

8 komentarzy: