lipca 02, 2015

(371) STOSik 8/2015

Witam wszystkich. Było kilka recenzji dzień po dniu, a teraz przyszła kolej na kolejny stosik... Tym bardziej, że w publikowaniu stosików mam zaległości. Ale myślę, że szybko je nadrobię :) Oczekiwanie na wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w moim mieście cały czas trwa, ale ja relaksuję się lekturą i jakoś ten czas znoszę ;) W końcu... przejdźmy do konkretów... Wszystkie pozycje, które zobaczycie w tych stosikach zakupiłam za symboliczną złotówkę, więc cieszą tym bardziej.

STOSIK I


OD GÓRY: 

1. Najpiękniejsze wiersze  o górach - tomik poezji, który zachwycił mnie swoim wydaniem... oraz zawartością. A poza tym mam sentyment do gór ze względu na Jana Pawła II. 
2. Fraszki to wszystko - kolejna piękna publikacja zawierająca te bardzo dobrze znane jak i te troszkę mniej znane fraszki. Muszę Wam powiedzieć / napisać, że to jedna z perełek dzisiejszej notki. To naprawdę przejrzysty zbiór polskich fraszek po który będę sięgać z przyjemnością.
3. Przystanek Śmierć Tomasz Konatkowski - z kryminałami z tej serii już się spotkałam (mam nawet trzy w domu), więc kiedy zobaczyłam tą książkę błam pewna, że chcę ją dołożyć do swojej pozycji i się z nią zapoznać. 
4. Nie ma takiego miasta Tomasz Konatkowski - ta powieść to kolejny kryminał, który przyciągnął mnie swoim opisem... jakie wywrze na mnie wrażenie.., zobaczymy ;)
5. A na imię jej będzie Aniela Marcin Wroński - kolejna perełka tego stosiku. Warszawa, okupacja niemiecka, morderstwo, getto, erotyzm... zapowiada się naprawdę niesamowicie i muszę przyznać, że już nie mogę się doczekać aż po nią sięgnę. 
6. Predator Michael Crichton - przyznaję, że tą książkę kupiłam trochę w ciemno, ale o autorze i jego powieściach już trochę słyszałam, a że książki Albatrosa uwielbiam...
7. Oko Jadeitu Diane Wei Liang - po raz pierwszy ta książka wpadła w moje ręce za złotówkę kilka miesięcy temu. Wtedy jej się oparłam. A kiedy ostatnio uczyniła to ponownie już nie potrafiłam jej się oprzeć. Zapowiada się przyjemna, ale niewymagająca lektura. 

STOSIK II


8. Człowiek imieniem Jan A. Hatch - książka opisujące życia Jana XXIII. Ta postać interesuje mnie już od dłuższego czasu, a niestety jakoś wszelkie książki na temat tej postaci omijały moje ręce. To wreszcie się skończyło. 
9. Losy Roman Bratny - dalsza część książki "Kolumbowie rocznik 20", której akcja toczy się już po wojnie. Za chwilę zresztą dowiecie się więcej...
10. Kolumbowie rocznik 20 Roman Bratny - marzyłam o tej książce odkąd moja nauczycielka od polskiego wspomniała o niej na zajęciach. Niestety nigdzie nie mogłam jej znaleźć w okazyjnej ceniu. A teraz mi się to wreszcie udało. Twarda okładka... super! 
11. Dzieje literatury polskiej J. Krzyżanowski - zazwyczaj nie kupuję takich książek, ale tu postanowiłam zrobić wyjątek. Twarda oprawa, zdjęcia, a wszystko napisane baaaardzo przystępnym językiem. Czyta się jak dobrą powieść. 
12. Stres - kupiona w ramach samokształcenia i poznawania tajników ludzkiej psychiki. 

Znacie którąś z przedstawionych przeze mnie książek? A może macie na jakąś chrapkę? Jak wrażenia? 
Pozdrawiam serdecznie :)

9 komentarzy:

 1. Żaden tytuł nic mi nie mówi, ale książki wydają się ciekawe :) Najchętniej sięgnęłabym po wiersze, bo jakoś tak wyszło, że dawno już nie czytałam poezji...

  Pozdrawiam,
  bookowniczka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że i u Ciebie pojawił się Wroński :) Mam nadzieję, że ten autor przypadnie Ci do gustu. Jestem też ciekawa Twojej opinii "Kolumbów..." - nie czytałam jej jeszcze, a może trzeba by się było za nią zabrać :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. "Kolumbów..." ma moja mama, aczkolwiek muszę przyznać, że póki co mnie do tej książki nie ciągnie :) Za dużo innych lektur ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kompletnie mi nic nie mówią te tytuły... Czekam więc tym bardziej na Twoje recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Same nieznane mi pozycję! Nie mogę doczekać się recenzji :>

  OdpowiedzUsuń
 6. Choć nie ma tutaj nic, co by i mnie zainteresowało, Tobie życzę wspaniałych czytelniczych przeżyć!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książką Marcina Wrońskiego mam również. Ale jeszcze jej nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam podobne promocje, wtedy kupuję książki, by po prostu nie leżały biedne, nieprzeczytane gdzieś w koszach w księgarniach. ;) Nie znam autorów, ale życzę miłej lektury! ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam jedynie powieść Wrońskiego ;)

  OdpowiedzUsuń