sierpnia 11, 2015

(380) Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody.

Tytuł: Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody.
Autor: Johanna Basford
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Stron 96

"W ręku masz pędzel i farby. Najpierw malujesz raj, a potem do niego wchodzisz."

Nikos Kazantzakis

Jedni czytają, drudzy śpiewają lub słuchają muzyki, a jeszcze inni kolorują. Wszystkie te osoby jednak chcą się w ten sposób zrelaksować. Jak doskonale zdajecie sobie sprawę... zazwyczaj wybieram tą pierwszą opcję, czyli czytanie. Jednak ostatnio kolorowanki dla dorosłych (i nie tylko) stały się tak popularne, że i ja postanowiłam się na jedną skusić... Padło na "Tajemy ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody". Kiedy tylko trafiła w moje ręce zaczęłam swoje pieśni pochwalne na temat pięknych ilustracji przygotowanych do kolorowania, które okazały się jeszcze atrakcyjniejsze w rzeczywistości niż na ekranie komputera. Ale, ale... ilustracje to nie są jedyną rzeczą, którą można w tej książeczce spotkać. Powód jest bardzo prosty. To kolorowanka pobudzająca wyobraźnię i zachęcająca nie tylko do kolorowania... 

Johanna Basford zachęca nas nie tylko do kolorowania, ale także do szukania w tych misternie skonstruowanych ilustracjach zwierząt i nie tylko. Osobiście jestem istnym beztalenciem, jeśli chodzi o rysowanie, ale i fani rysowania znajdą w tej kolorowance co nieco dla siebie. Na niejeden kolorowance znajduje się podpowiedź co narysować i w jakim miejscu... to kusi i powoduje, że "Tajemny ogród" staje się pozycją jeszcze bardziej osobistą. Miło po jakimś czasie sięgnąć po taki owoc swojej pracy. 


Dużym atutem tej kolorowanki jest fakt, że każda z ilustracji ma ściśle określone ramy przez co cały zbiór zostaje utrzymany w pewnym porządku i ładzie. Co mi się bardzo podoba! Małe, śliczne elementy zachęcają do wypełnienia ich barwami. 

Na stronie wydawnictwa można przeczytać, że jest to pozycja skierowania dla osób w wieku od sześciu do stu lat. I jest w tym bez wątpienia dużo prawdy! Myślę jednak, że sześcioletnie dzieci będą się bardziej rozkoszować w kolorowaniu misi, a że dorośli zasiądą właśnie do tej kolorowanki... Malutkie elementy mogą być nie lada wyzwaniem nawet dla dorosłej osoby. Ale od czego w końcu jest tło? A motylki kto inny namaluje jak nie dziecko? Tym oto sposobem pozycja "Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody" staje się idealną pozycją dla całej rodziny. Relaksacja przy tej kolorowance dodatkowo pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość i przenosi nas do Tajemnego Ogrodu. Piękne ilustracje są dodatkowo prawdziwą ucztą dla zmysłów... Polecam!


Za możliwość wypróbowaniu swoich sił przy kolorowaniu serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia!

6 komentarzy:

 1. Istny szał obecnie na to kolorowania. Ja jeszcze nie mam żadnej kolorowanki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się relaksuję... Tworząc coś podobnego. Cholera, może powinnam coś takiego wydać?xD

  OdpowiedzUsuń
 3. W końcu muszę się zabrać za kolorowanie :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 4. Coraz bardziej kuszą mnie te kolorowanki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne! To coś zdecydowanie dla mnie ;) Lubię kolorowanki i chyba nigdy z tego nie wyrosnę ;P
  http://czytelnicze-turbulencje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawią mnie te kolorowanki, ale jeszcze na żadną się nie skusiłam.

  OdpowiedzUsuń