maja 26, 2011

(23) Numery Czas uciekać

Tytuł: Numery Czas uciekać
Autor: Rachel Ward
Seria Numery {1}
Wydawnictwo Wilga
Stron 316
Opis z tyłu:
Jak to jest znać daty śmierci wszystkich ludzi na świecie...? Jak to jest wiedzieć, że ukochana osoba umrze już za kilka dni...? To, co widzi piętnastoletnia Jem, to dar, ale i przekleństwo. Numery są w jej głowie. Zna datę śmierci matki. Wie, kiedy w ataku terrorystów na Londyn zginą ludzie. Nikogo nie umie obronić przed śmiercią, więc ucieka - przed rówieśnikami, policją, innymi ludźmi


Moja recenzja:

Jem jest zwykłą dziewczyną z problemami. Została adoptowana. Wydaje się być z jednej strony zwykłą dziewczyną, ale jednocześnie dziwną, przynajmniej tak ją postrzega jej otoczenie ze szkoły. Ale nie jest wcale nie jest taka zwykła, widzi numery śmierci każdej osoby, której spojrzy w oczy.  Przez niefortunnie zdarzenie musi zacząć uciekać.

Chociaż książka nie była dla mnie jakoś specjalnie wciągająca, to jej treść to nadrabia. Jest to książka bardzo interesująca i chcemy wiedzieć co wydarzy się potem.

Jem z osoby zamkniętej w sobie nie ufającej nikomu zmienia się w odpowiedzialną osobę. Reszta postaci oprócz Pająka jest mniej ważna chociaż wszystkie coś ważnego wnioszą.  Wszystkie biorą udział w przemianie Jem.

Książka przedstawia coś niesamowitego, a jednocześnie naszą rzeczywistość- problemy z którymi boryka się każdy człowiek.


Rachel Ward napisała książkę niepodobną do żadnej innej, zaczęłam przez nią patrzeć na cyfry jak na daty naszej śmierci.

Okładka jest świetna, przedstawia wielki napis Numery, a w tych literach sceny z książki.

Jest także kontynuacja tej książki Numery 2 Chaos, choć trochę się boję jej czytania, ponieważ wiem, że ostatnia opowiada o potomku Jem. A ja bardzo polubiłam postać Jem, więc wątpię czy będzie mi łatwo się z nią rozstać.


Moja ocena 10/10

Książkę otrzymałam i zrecenzowałam dla Wydawnictwa Wilga* * *
Przeprasza, że taka krótka recenzja. Ale po prostu teraz ciągle to sprawdziań to kartkówka.

5 komentarzy:

 1. WOW, wysoka ocena! Pewnie sięgnę po lekturę, coraz więcej wyśmienitych opinii o niej odnajduję. A Twoja recka jest super, tylko mogłaby być ciut dłuższa ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Spotykam sie często z pozytywnymi opiniami na temat tej książki.Jesli wpadnie mi w ręce,to z pewnością przeczytam :)
  Okładka rzeczywiście pomysłowa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł na książkę świetny, a recenzje też kuszą - coraz bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Akapit ,,Chociaż książka nie była dla mnie jakoś specjalnie wciągająca, to jej treść to nadrabia. Jest to książka bardzo interesująca i chcemy wiedzieć co wydarzy się potem.'' jest bez sensu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i jest super. Polecam. ;)

  OdpowiedzUsuń