czerwca 24, 2011

(38) Dziewczyny z Hex Hall

Tytuł: Dziewczyny z Hex Hall
Autor: Rachel Hawkins
Seria: Dziewczyny z Hex Hall
Wydawnictwo Otwarte
Stron 302
Opis z tyłu:
Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, niegrzeczne - do Hex Hall

Czy jesteś grzeczną dziewczynką? Sophie Mercer zdecydowanie nie jest. Zbyt często wpada w tarapaty. Wreszcie "dla własnego dobra" trafia do Hex Hall, czyli szkoły z internatem dla czarownic, wilkołaków i elfów. W końcu Sophie to córka czarnoksiężnika. I wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty. Życie "nowej" nie jest usłane różami. Zwłaszcza gdy najprzystojniejszy chłopak w szkole jest już zajęty. A jego dziewczyna, choć śliczna i słodka, potrafi zaleźć za skórę jak mało kto. Jednak najgorsze wciąż przed Sophie. Ktoś zaczyna atakować uczniów, a podejrzenie pada na jej jedyną przyjaciółkę.
Moja recenzja:
Wilkołaki, czarowice, elfy, wapiry wszystko razem w jednej książce, wszyscy znajdują się w internacie Hekate Hall, trafia tam także szesnastoletnia Sophie, aby nauczyć się żyć wśród ludzi, bo do tej pory zbytnio jej to nie wychodziło. Bo Sophie bardzo często wpada w tarapaty, a w Hex Hall jeszcze częściej.

Czytałam bardzo dużo recenzenzji tej książki, prawie wszystkie były pozytywne, więc stwierdziłam, że muszę przeczytać dzieło Rachel Hawkins, i...opłacało się.Świetna, cudowna i wciągająca. Wczoraj zaczęłam ją czytać gdy pojechałam na obiad do cioci, i przez tą książkę nie udzielałam się wczoraj zbytnio towarzysko, a kiedy wróciliśmy byłam w połowie książki, i potem do północy przeżywałam akcję rozgrywającą się w Hex Hall tak jakbym w niej uczestniczyła, książka jest naprawdę niesamowita.

Sophie odkrywa coraz to nowe tajemnice, i zdobywa przyjaciółkę, która jest...wampirem, czarodziejka dzieli pokój z wampirzycą, która jest podejrzana o zabójstwo, ale nie jest to potwierdzone, oraz o ataki na uczennice. A na Sophię nauczyciele tak jakby się uwzięli, ale po tem dowiaduje się o tym, że mieli ku temu swoje powody.

Bardzo przypadła mi do gustu postać Pani Casnoff, dyrektorki Hekate Hall, momentami przypominała mi Dumbledora z "Harrego Pottera", udaje srogą, ale gdy jest taka potrzeba staje się łagodna.
A wątek miłosny? Piękny, lecz to nie jest takie łatwe. Bo Archer ma dziewczynę, która wręcz nienawidzi Sophie. A sam skrywa pewną tajemnicą. Elodie dziewczyna Archera chce wszystko jak najbardziej utrudnić Sophie. 


Jedyne co mi się nie podoba w książce to okładka, do dziewczyn z Polskiej okładki nic nie mam, ale wyglądy dziewcząt zupełnie nie zgadzają się z opisem z książki. Wogóle na pierwszym planie jest Elodie, a ja zawsze wychodziłam z założenia, że na pierwszym planie na okładce powinna być główna bohaterka, czyli Sophie. Elodie z okładki, jest naprawdę podobna do Elodii z książki.
Okładka oryginału podoba mi się o wiele mniej (drugi obrazek).

"Dziewczyny z Hex Hall" jest to świetna książka dla młodego jak i starszego czytelnika.
Kontynuacja serii "Dziewczyny z Hex Hall Diable szkło" jest właśnie przeze mnie czytana, i pierwsze wrażenia świetne! Nie sposób się nudzić przy serii "Dziewczyny z Hex Hall"

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Otwarte. Dziękuję!

7 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podobała część pierwsza a i dwójkę miałam już okazje czytać i recenzować - także gorąco polecam !

  OdpowiedzUsuń
 2. W wakacje mam zamiar przeczytać część pierwszą, mam nadzieję, że także mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety jeszcze przede mną, ale mam wielką ochotę na tę książkę;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A okładka druga podoba ci się o wiele mniej? Bo bardziej w kontekście wychodzi mi, że chyba właśnie o wiele bardziej :D Co do książki, to coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, ze po prostu muszę to przeczytać ;)

  Zapraszam na nn na [amica-libri] :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze tej książki, ale już na wielu blogach są jej recenzje, z których wynika, że to bardzo dobra książka. Chyba jednak muszę się wziąśc w garść i ją przeczytać. [librars.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka " Dziewczyny z Hex Hall-Diable szkło"
  jest fascynująca.
  Przeczytałam pierwszą i druga część.
  I jestem bardzo ciekawa kiedy objawi się trzecia książka.
  Niestety autorka przerywa swoje książki w nie odpowiednim momencie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dużo o tym słyszałam i poluję na to w bibliotece :-)

  OdpowiedzUsuń