czerwca 25, 2011

(39) Dziewczyny z Hex Hall Diable szkło

Tytuł: Dziewczyny z Hex Hall Diable szkło
Autor: Rachel Hawkins
Seria: Dziewczyny z Hex Hall (2 część)
Wydawnictwo Otwarte
Stron 329
Opis z tyłu:
„- To, co nas łączy, stanowi jedyną prawdę w moim życiu. Tylko ty jesteś w nim prawdziwa. I mam już dosyć udawania, że cię nie pragnę.
- Ojejku, Cross, jak widzę, minąłeś się z powołaniem. Zostaw w spokoju demony i weź się za pisanie poezji miłosnej.
- Przymknij się - mrucząc, schylił głowę do kolejnego pocałunku”.

Po burzliwym semestrze w Hex Hall Sophie jedzie na wakacje do Londynu. Teraz, kiedy wie, że jest demonem, nie ma szans na spokojny wypoczynek. Na dodatek pojawia się zabójczo przystojny Archer Cross, który skradł serce Sophie i... czyha na jej życie.

„Dziewczyny z Hex Hall. Diable szkło” to druga część bestsellerowej trylogii.

Moja recenzja:
Sophie po trudnym roku jedzie na wakacje z ojcem, oczekuje spokoju, a pojawiają się dalsze kłopoty. Niby nic dziwnego bo w końcu jest...demonem. No i najgorsze nieudana miłość. Miłość, która zostaje jej zakazana.

"Dziewczyny z Hex Hall Diable szkło" rozdział po rozdziale coraz bardziej mnie wciągały, nasycały moją ciekawość. Po pierwszej części tej trylogii niezwykle cieszyłam się, że mogę przeczytać jej drugą część i... było łatwo. Świetna powieść!

Zmieniłam swój stosunek do Pani Casnoff, jej postać pokazuje, że nie wszyscy są tacy na jakich wyglądają.

Za to zaczęłam coraz bardziej poznawać Sophie. Ma poczucie humoru i potrafi każdemu dać szansę, chociaż czasami okazuje się to bardzo trudne.

 Powoli rozwija się akcja, ale jest za to dopracowana. Pojawiają się także nowe, barwne postacie. Sophie jest gotowa poświęcić swoje życie, aby nie skrzywdzić nikogo.


Tym razem bardziej podoba mi się okładka oryginału, ponieważ jest bardziej tajemnicza.

Co do wątku miłosnego, to nie wiem czy wolałabym żeby była z przystojnym, dziewiętnastoletnim ogrodnikiem, która ma moce lecznicze, czy z Archerem, którego zadaniem jest jej złapanie. Ale w końcu w następnej części może się jeszcze wszystko zmienić.

Jedno mam zastrzeżenie, pod koniec rozwija się szybka jak i niebezpieczna akcja, czytałam ten rozdział z mocno bijącym sercem jak się wszystko potoczy, a tu...koniec. To mnie zawiodło, chociaż przez to mam jeszcze większą ochotę na 3 część "Dziewczyn z Hex Hall".

Moja ocena: 9/10


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Otwarte. Dziękuję!
* * *
Możliwe, że jutro coś o sobie nabazgrolę.

8 komentarzy:

 1. Mam wielką ochotę to przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobała mi się tak samo mocna jak część pierwsza. Nie mogę się doczekać trójki !

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie miałam okazji przeczytać.
  Widzę, że do pisania o sobie podchodzisz z wielkim entuzjazmem. Oby tak dalej;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam pierwszą część z 4 razy i mi się nie znudziła ;-) . Zapraszam na mojego bloga : www.mojblogalicecullen.bloog.pl
  (dla antyfanów zmierzchu też się coś znajdzie)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam czytać książki. Głównie są to romantyczne powieści. Seria "Dziewczyn z Hex Hall" wciągnęła mnie, jak kilka innych ksiązek o nadprzyrodzonych zdolnościach i młodzieńczej miłości. Jest to jedna z moich ulubionych serii. Po pierwszej czzęści stwierdziłam. "Okey, super. Ciekawe co dalej". Sama I część była interesuąca, jednak to druga częśść jak narazie zajmuje u mnie pozycję I. Wciągnęła bardzo mocno. Pochłonęłam ją w jeden dzień. Trudno mi było się z nią rozstawać. Co chwilę działo się coś, co albo sprawialo, ze na mojej twarzy pojawiał się uśmiech, alebo kołotanie serca. Ostatnie kilka rozdziałów, kiedy nastąpił, tzw. "nieoczekiwany zwrot akcji" wstrząsnęło mną. Nie spodziewałam się tak dramatycznego zakończenia książki. Mam nadzieję, że w trzeciej i ostatniej częśći wszystko wyjdzie na prostą, a trylogia zakończy się happy end'em.

  PS. Mogę przeżyć wszystko,, co działo się na końcu, ale nie to, że ojciej Sophie utraci swoją moc, praktycznie całe dawniejsze życie.

  PPS. Zapraszam na mojego bloga ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem wielką Fanką książek a zwłaszcza tej ! ; )
  Ta książka bardzo i to bardzo mnie wtapiała coraz bardziej w ciekawość . Ta powieść jest wspaniała . I chętnie przeczytam II część . Najbardziej lubię czytać książki romantyczne i tego tu nie zabrakło . Bardzo podziwiam Rachel Hawkins za tą książkę . Dlatego zaczęłam pisać też swoje ; ) . I polecam ją . Szczególnie ją . I tak KOOCHAM KSIĄŻKI !!! < 333 ; DD. Jestem bardzo ciekawa co stanie się w II części . ; ) .

  A więc . Byee ; **
  ; ]

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam książki z wydawnictwa otwartego i napewno skuszę się też na tą

  OdpowiedzUsuń
 8. Zastanawiałam się nad kupnem tej książki, ale jednak zrezygnowałam. Teraz bardzo tego żałuję, gdyż twoja recenzja zachęciła mnie
  do przeczytania tej powieści. Mam nadzieję, że szybko znajdzie się ona
  w mojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń