marca 04, 2012

(133) Pan Samochodzik i Niewidzialni

Tytuł: Pan Samochodzik i Niewidzialni
Seria Pan Samochodzik (#10)
Autor: Zbigniew Nienacki
Wydawnictwo Siedmioróg
Stron 376
Opis:
Tym razem Pan Samochodzik musi zmierzyć się z doskonale zorganizowaną europejską organizacją mafijną Niewidzialnych. Gra toczy się o niebagatelną stawkę: trzy skrzynie wypełnione starymi rękopisami i listami sławnych ludzi. Każdy z tych dokumentów jest bezcenny dla kultury europejskiej, każdy może osiągnąć niebotyczne ceny na zachodnich aukcjach. Pan Samochodzik będzie musiał nie tylko wyprzedzić działania mafii, ale także rozstrzygnąć, kto w jego otoczeniu jest prawdziwym przyjacielem, a kto bezwzględnym agentem przestępców.

Moja recenzja:
Lekturę, jak to lekturę wymaga przeczytać. Choć przeczytać niektóre to jest po prostu męka, ale czasami trafia się taka, którą z przyjemnością  się czyta. Taką lekturą jest Pan Samochodzik. Mieliśmy przeczytać obojętnie jaką część, mój wybór padł na 10 część pod tytułem "Pan Samochodzik i Niewidzialni".

Pan Samochodzik od lat cieszy się dużą popularnością, co więcej kilka autorów napisało jego kontynuację, więc cała seria liczy 106 części : ) Kiedy to przeczytałam, po prostu mnie zamurowało :) To niezwykłe jak jedna seria ma tyle części . W przyszłooooości chcę przeczytać wszystkie :)

Nie opisuję akcji w tej książce, bo wszystko jest w opisie, a nie chcę zdradzić za dużo. Opisy w książce są długie, ale ciekawe. Nie jest przewidywalna, nie wiedziałam czego mogę się dalej spodziewać, komu ufać, a komu nie. Poznałam także wiele ciekawych miejsc w Polsce.
Pan Tomasz bardzo wiele podróżuje i pokazuje nam cząstkę historii.


Bohaterowie są różni i nikogo nie możemy być pewni. Nie wiadomo jak się odnosi do akcji w książce. Współpraca Pani Moniki i Pana Tomasza podobała mi się, bo są skrajnie różni. Pan Tomasz potrafi przewidzieć ruchy innych osób, ale nie jest mądralą.

Jest to naprawdę godna polecania książka sensacyjno - detektywistyczna, z chęcią zapoznam się z innymi częściami :)
Oprawa graficzna jest bardzo ładna.

Moja recenzja: 7/10 Bardzo dobra


* * *

Przepraszam , że recenzja taka krótka, ale jakoś nie lubię recenzować lektur : ( Nie wiem dlaczego, ale następna recenzja już będzie "Normalna" : D

13 komentarzy:

 1. To raczej nie jest książka dla mnie, więc odpuszczę sobie

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie dla mnie. Tym bardziej, że to kryminał.

  OdpowiedzUsuń
 3. Seria, którą czytam od lat :) Poszukam tego tytułu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm..książka nie wiem guście. Odpuszczę ją sobie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam "Pan Samochodzik i Templariusze" gdzieś tak pod koniec podstawówki i bardzo mi się podobała, może po tę część też sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pierw sięgnij po pan samochodzik i Winetu bo tam jest początek chistorij

   Usuń
 6. Chyba sobie na razie odpuszczę. Zapraszam do mnie i pozdrawiam!;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy mnie nie ciągnęło do "Pana Samochodzika", ale po Twojej recenzji z chęcią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 8. My mamy niestety tylko te 'nudne' lektury :/

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety, za stara już jestem :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie miałam okazji zapoznać się z tą serią, ale jeśli któraś część wpadnie mi w ręce, z chęcią skorzystam. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. lubię pana samochodzika

  OdpowiedzUsuń