marca 21, 2012

(141) Mity greckie

Tytuł: Mity greckie
Autor: Piotr Rowicki
Wydawnictwo Wilga
Stron 56
Nie ma na świecie chyba osoby, która by nie słyszała o mitach greckich. Każdy słyszał chyba w swoim życiu chociaż jeden mit. Większość mitów jest pouczająca i wnosi coś do życia.

Od dawna lubiłam czytać i słuchać opowieści o greckich bogach. A wszystko zaczęło się od serialu "Spadkobiercy tytanów". Potem zaczęłam szukać opowieści z mitami, ale mało spełniało moje oczekiwania. Wiele mnie nudziło tym, że w jednym było wymieniane chyba z trzydzieści imion. Ze zbiorem mitów Piotra Rowickiego na szczęście nic takiego mi się nie wydarzyło.

W książce znajduje się 10 najważniejszych i najbardziej znanych mitów. Przed każdym mitem znajduje się geneza, a na końcu podsumowanie. To pomaga jeszcze lepiej je zrozumieć.


Piękne wydanie bardzo zachęca po sięgnięcie po książkę: twarda okładka, piękne ilustracje. Ale szczególnie lekki język jakim jest napisana. Mity trzeba potrafić spisać tak, żeby nie zanudzić czytelnika. Piotr Rowicki napewno mnie nie zanudził.

Polecam ją szczególnie osobom młodszym, które interesują się mitami i lubią je czytać. Także osoby starsze ucieszą się z tak pięknego wydania książki. :) Porwie Was do świata greckich bogów!

Moja ocena: 9/10 Wybitna!


Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga!

7 komentarzy:

 1. Zawsze uwielbiałam mity greckie i z wielką przyjemnością je czytałam i omawiałam na lekcjach ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka kusi, a wnętrze jeszcze bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze lubiłam mity greckie, więc tym zbiorem zainteresuję się pewnie w niedalekiej przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja od jakiegoś czasu rozmyślam nad przeczytaniem Mitologii greckiej, ale jakoś zostawiłam to na przyszłość. A okładka tej książki jest bardzo zachęcająca. Może kiedyś sięgnę? Ale to tylko jak zagości, w którejś z miejskich bibliotek.

  OdpowiedzUsuń
 5. No, no....idealna na prezent dla mojej przyjaciółki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Skusiłabym się, ale to, że ma 56 stron bardzo mnie zniechęca, więc raczej sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 7. od mojej ostatniej lekcji na temat mitologii minęły już całe wieki więc taka lektura pewnie dobrze by mi zrobiła ;)

  OdpowiedzUsuń