marca 31, 2012

(145) Tupcio Chrupcio Nie mogę zasnąć; Urodzinowy prezent

Tytuł: Nie mogę zasnąć; Urodzinowy prezent
Seria: Tupcio Chrupcio
Autor: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo Wilga
Stron 24; 24
Opis Nie mogę zasnąć:
Tupcio Chrupcio to myszka, która stawia czoło wszystkim zdarzeniom codzienności - podobnie jak każdy przedszkolak. I on nie lubi chodzić wcześnie spać nawet po pysznej kolacji. Znajduje sobie różne powody, żeby jak najpóźniej trafić do łóżka. Sprząta rozrzucone zabawki, bardzo, bardzo długo myje zęby, chętnie słucha niekończącej się bajki. I przypomina mu się, jak bardzo jest spragniony, jak bardzo nudzi mu się w łóżku, a przecież mógłby robić tyle, ciekawych rzeczy. Na szczęście ma piękne sny, które prowadzą do słonecznego poranka.


Opis Urodzinowy prezent:
Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale...
czeka na swoje kolejne urodziny i wymarzony rower.
Mama i tata nie chcą mu zdradzić co dostanie
Czy Tupcio Chrupcio będzie się cieszył z prezentu????

Moja recenzja: 
Książki z serii Tupcio Chrupcio cieszą się uznaniem wśród dorosłych i dzieci. Również dorosłym i dzieciom z mojej rodziny się spodobały. A jak z kolejnymi książeczkami?

W książeczce "Nie mogę zasnąć" Tupcio zmaga się z bezsennością, w końcu ma tyle do roboty : D Musi umyć zęby, pobawić się mydłem i wysłuchać jak mama czyta mu ciekawą książkę no i jeszcze się napić.

Wiele osób miało na pewno w swoim życiu sytuację, że kiedy chcecie się już położyć brzdąca spać on chce jeszcze pić, jeść, żeby mu baję przeczytać i tak dalej. Ja miałam nie raz taką sytuacją i nie byłam z tego zadowolona. Jest to mądra książeczka dla dzieci, żeby ich nauczyć, że każdy musi o pewnej porze pójść spać.

"Urodzinowy prezent" opowiada o tym jak zbliżają się urodzin Tupcia i marzy o tym, żeby dostać na nie rower. Chce dostać tylko to i nic więcej się dla niego nie liczy.

Każde dziecko ma swój wymarzony prezent, ale kłopot się pojawia jeśli nie można spełnić jego zachcianki. Jeśli dziecko marzy o piesku, a kupi mu się w zamian cały sklep z zabawkami to i tak to nic nie zmieni. Trzeba nauczyć dziecko aby cieszyło się z tego co ma.


Książeczki Tupcio Chrupcio są naprawdę bardzo pouczające i powinny znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka. Jest to także bardzo dobra pomoc wychowawcza dla rodzica.

Wydanie książki spodoba się na pewno każdemu.

Moja recenzja: 10/10 Arcydzieło!


Za książeczki Tupcio Chrupcio serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga!

3 komentarze:

  1. Wydają się idealne dla mojej małej siostry;) Pozdrawiam;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Może podaruję braciszkowi na urodziny :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam dużo młodszych dzieciaków w rodzinie, więc pewnie któreś dostanie ode mnie taki miły prezent ;)

    OdpowiedzUsuń