kwietnia 16, 2016

(474) Moja biblioteczka 2016 #1

Dzisiaj przychodzę do Was z tak zwanym "zapychaczem" w postaci pierwszej części mojej biblioteczki... ;) Mam nadzieję, że kolejna część pojawi się za tydzień. Już jutro możecie spodziewać się recenzji książki "Ślepy trop". Dlaczego nie dzisiaj? Czytam świetną i niesamowicie wciągającą książkę i... hm... przyznam Wam się, że trudno mi się od niej oderwać, żeby sklecić coś sensownego :-) W sumie mam Wam do pokazania ponad trzy tysiące pozycji, więc myślę, że postów tego typu pojawi się o wiele więcej... Tym bardziej, że chciałabym Wam wskazać pozycje po które zamierzam sięgnąć w pierwszej kolejności. 


Nie mogę się doczekać, kiedy w końcu uda mi się sięgnąć po "Czekoladę" :) 


"Błękitny chłopiec" i "Obietnica Gwiezdnego Pyłu" to książki, które mają jak dla mnie niesamowite okładki... i wydaje mi się, że także niesamowitą treść. Już nie mogę się doczekać, kiedy po nie sięgnę. Z boczku trochę pomocy naukowej - w tym słownik łacińsko - polski, który jest w częstym użyciu...Pozycje na tej półeczce (i kilku kolejnych) to te zazwyczaj zakryte sofą... przeczytane na fali mojej miłości do paranormal romance, która miała miejsce kilka lat temu. "Zazdrości" nie przeczytałam i kusi mnie do dnia dzisiejszego... "Okup drapieżców" bez wątpienia zasługuje na uwagę! :)Miałam ogromną słabość do "Akademii Wampirów"... ile nocy zarwałam nad nią! Tak samo było z "Blaskiem księżyca"...Kompletny misz - masz... trochę opracowań, Remarque, Orzeszkowa <3Książka Bralczyka... mam nadzieję, że uda mi się ją w końcu więcej niż przekartkować... wypadałoby....


Dawno temu czytałam "Legendy miejskie" i muszę przyznać, że potem już nie zdarzyło mi się czytać tego typu pozycji... szkoda. Bardzo mi się podobała!


"Historia Miłośći", "Cień Poego" i "Filmy mojego życia" to pozycje, które przybyły do mojej biblioteczki dosyć niedawno... wszystkie trzy ogromnie kuszą...


"Kroniki portowe", "Trzynaście księżyców" i Seria z Lemurem (te cztery pozycje z lekko żółtawymi pozycjami zostaną przeczytane w pierwszej kolejności. I może spróbuję ponownie sięgnąć po "Dziewczynki ze Świata Maskotek"? 


Moje ukochane "Czas pokaże". "Gorąca krew", "Obcy", "Wampir..." i dwie książki z serii literatury iberyskiej oraz "13..." to pozycje po które... sięgnę, kiedy w końcu znajdę czas :) 


"Zakochany duch" - ma być moim pierwszym spotkaniem z twórczością Jonathana... mam nadzieję, że udanym. Do tego kilka książkę Anne Rice - czyli już coś na kształt "wampirzej" klasyki - pomimo tego, że takich książek już nie czytam - jestem bardzo ciekawa tej serii! A do tego wszystkiego "Joe Jones" - czytałam z tej serii genialną pozycję "Córka żołnierza nie płacze", więc mam wobec tej pozycji bardzo duże wymagania... "Kobiety fatalne" - wiedza o kobietach, które miały coś więcej niż pecha przedstawiona w przystępny sposób. Do tego książka Głowackiego i Coelho ("Usiadłam na brzegu...") 


Książka Miodka... czyli sytuacja podobna jak z Bralczykiem. Na tej półeczce mnóstwo pomocy szkolnych. Warto szczególnie zwrócić uwagę na książkę "Kapuściński" i "Biblia a literatura polska'. 


Odkąd przeczytałam "Buszującego w zbożu" obiecałam sobie, że przeczytam inne książki Salingera... stąd też na mojej półeczce "Dziewięć opowiadań" oraz "Franny i Zoe". Dodatkowo najbardziej o przeczytanie upomina się książka Llosy, "Grek Zorba" oraz "Paragraf 22". 
Na tym zdjęciu widać kilka książek z serii "Arcydzieła literatury światowej" / polskiej. Przeczytany najszybciej zostanie "Profesor Wilczur", czyli druga część "Znachora", "Opętanie" oraz "Spowiedź dziecięcia wieku" i już spoza tej serii... "Pruska narzeczona".Tu pierwszeństwo oprócz obowiązkowych lektur będą miały książki "Złote żniwa", "Rok 1984" oraz "Córka proboszcza" autorstwa Orwella, bo zakochałam się w jego "Folwarku zwierzęcym" i cały czas zastanawiam się jak to się stało, że akurat tej pozycji nie mam... "Wojna i pokój" także znajduje się w moich najbliższych planach. Z dużym sentymentem wspominam "Martina Edena" i "Poezje Baczyńskiego". 


"Ucz się i myśl" to książka po którą sięgam bardzo często w ramach motywacji... przydaje się! "Matylda" (film oglądałam wielokrotnie), "Heroina", "Nostalgia anioła" (co ja się naszukałam tej książki!), "My, dzieci z dworca zoo" i "Opowieści niesamowite" to pozycje po które będę sięgała w pierwszej kolejności... oczywiście z tych pozycji beletrystycznych.


Książka "Okresy literackie" zacznie towarzyszyć mi już niebawem, a "Historia filozofii Tatarkiewicza" towarzyszy mi już od września w stopniu o wiele większym niżbym chciała... tak samo te podręczniki "Starożytność - oświecenie" ;)  "Ja, Klaudiusz" i "Nędznicy" to książki, które koniecznie muszę przeczytać!


Kilka tomów mojej ukochanej "Jeżycjady" i "Ania z Zielonego Wzgórza" na której punkcie oszalałam jako jedenastolatka i szaleję nadal... co więcej od tamtego momentu noszę się z zamiarem jej ponownego przeczytania - niestety na razie mi się to nie udało. Seria o Klaudynie to kolejny klasyk, który mam w planach... 


Mimo tego, że jestem wielką fanką "Ani..." to jednak nigdy nie czytałam żadnej innej książki autorki. Seria o Emilce to jeden z pretekstów, aby to zmienić. Na tym zdjęciu jak na razie jednak wygrywa "Z dala od zgiełku" <3, które jest cudowne... Powieści Kostovy w planach!

O! "Frankestein" - jakiś czas temu przeczytałam rewelacyjną recenzję tej powieści... i od tego czasu wiem, że nie mam wyjścia i muszę ją przeczytać!

To by było dzisiaj na tyle :) 

PS. Ostatni poczyniłam obliczenia, że żeby przeczytać wszystkie książki jakie chciałabym poznać ( na chwilę obecną ) ... musiałabym czytać trzy lata bez ŻADNEJ przerwy i ze stałą prędkością... ;-/ Hm... to troszkę przytłaczająca myśl patrząc na to, że z każdym dniem tych książek przybywa... 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz