marca 23, 2011

(3) Opium w rosole

Tytuł: Opium w rosole
Seria Jeżycjada
Autor: Małgorzata Musierowicz
Ilustracje: Małgorzata Musierowicz
Strony: 236


Akcja książki toczy się w Poznaniu na Jeżycach, książka mi się bardzo podoba, też dlatego, że sama jestem Poznanianką. Ilustracje do niej wykonuje także Małgorzata Musierowicz. Jest to piąta część Jeżycjady, tym razem głównymi bohaterkami jest Aurelia i JaninaJanina przyjechała z Wrocławia do dziadka i pierwszy raz się zakochuje w byłym uczniu swojego dziadka- profesora Dmuchawca, chodzi do niego bardzo często, aby pomógł jej odrobić lekcje z matematyki. Chodzi do pierwszej klasy liceum.


Aurelia jest córką nauczycielki w liceum, jej matki często nie ma w domu, a ojciec ciągle gdzieś wyjeżdża. Dziewczynka jest pod opieką niani, lecz po kryjomu chodzi na obiadki do obcych ludzi. Pewnego razu poznaje także Kreskę i Maćka. Kreska staje się dla niej ukochaną przyjaciółką.


Ilustracje w książce jak i na okładce bardzo mi się podobają. Autorka ma nie tylko talent pisarski, ale i plastyczny. Książkę czyta się bardzo szybko i płynnie. Tytuł ,,Opium w rosole" jak dla mnie nie był za bardzo zachęcający, ale podczas czytania wysnułam teorię, że być może pomysł na taki tytuł a nie inny wziął się stąd, że sumie na każdym z tych obiadków był podawany rosół. Książka jest bardzo wciągająca, a rozdziały są napisane oczami różnych bohaterów co tylko ja urozmaica. Ta książka opowiada o życiu różnych rodzin.

Według mnie ta książka jest świetna!!!

6/6
 

3 komentarze:

  1. to książki z mojego dzieciństwa, ciągle je pamiętam, polecam inne tej autorki, warto przeczytać

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja przeczytałam dwie książki z serii "Jeżycjada" bardzo tego żałuję wiec teraz chcę to nadrobić.Ten tytuł także mnie zniechęcał. Słowo "opium" w Polsce oznacza rosół,ale to także w Chinach narkotyk.

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam, ale średnio mi się podobało. Inne tomy są dużo lepsze.

    OdpowiedzUsuń