maja 29, 2011

(26) Niewidzialny

Tytuł: Niewidzialny
Autor: Mari Jungstedt
Seria Anders Knutas
Stron 349
Wydawnictwo Bellona
Opis książki z tyłu:
Na malowniczej Gotlandii, w środku sezonu turystycznego zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Podejrzenie pada na jej męża, ponieważ poprzedniego wieczora widziano, jak doszło między nimi do burzliwej kłótni. Inspektor Anders Knutas wdraża rutynowe dochodzenie. Parę dni później zostaje odnalezione ciało innej młodej kobiety zamordowanej w podobny sposób. Śledztwo zaczyna się komplikować, a inspektor musi pogodzić się z faktem, iż przyjdzie mu się zmierzyć z szalejącym na wyspie nieuchwytnym seryjnym mordercą...

 Niewidzialny to pierwsza z siedmiu książek z inspektorem Andersem Knutasem w roli głównej, których akcja rozgrywa się na Gotlandii. Na ich podstawie powstał seria z telewizji niemieckiej, który ogląda regularnie po pięć milionów widzów.

Moja recenzja:

Autorka- szwedzka dziennikarka, napisała światowy besteller książkę pt.: Niewidzialny.  Powieść kryminalną opowiadającą poszukiwanie mordercy, który dokonał kilku sensacyjnych morderst.

Książka niesamowicie wciąga i interesuje. Nie mogłam się wręcz od niej oderwać.

Zostają zamordowane kobiety jedna po drugiej, ciągłe przesłuchanie, tajemnice rodzinne i nie tylko. Książka nie opowiada tylko historii komisarza, ale także reportera, który przyjechał na Gotlandię aby donosić telewizji o wynikach śledztwa prowadzącego przez policję kryminalną. A tam poznaje swoją miłość.

Dzięki p. Mari nie możemy się domyślić od razu kto stoi za tymi zabójstwami, możemy się domyślać, lecz prawdę poznajemy dopiero na końcun książki. Chcemy czytać dalej, bo chcemy poznań tą prawdę. Każdy rozdział książki jest na swój sposób ekscytujący.

Komisarz Knutas ma około trzydziestu lat i chce docieć kto popełnił te morderstwa, ciągle wychodzą na jaw nowe rzeczy, a za każdym nowym faktem znowuż zmienia się osoba podejrzana o morderstwo. A wydawało mu się, że już na samym początku złapali mordercę.

Okładka przedstawia pierwsza kobietę, która została zamordowana, z tyłu widać zabójcę, na okładce znajduje się wielkie imię i nazwisko autorki, co serię tych książek cechuje.


Nie myślałam, że książka pt.: Niewidzialny aż tak bardzo mi się spodoba, a jednak. Z chęcią przeczytam kolejne książki z tej serii.

W opisie pisze, że podejrzenie pada na jej męża, a tak naprawdę ona nie miała męża, tylko konkubenta. Przynajmniej tak było w książce. Ale to drobny błąd :-) I jeszcze pisze, że jest to środek sezonu turystycznego, a on się dopieo zaczyna. Ale to jedenie wina wydawnicwa, a nie autorki.

Jeśli macie ochotę przeczytać jakąś dobrą powieść kryminalną, to powinnyście zacząć właśnie od tej książki!

Moja ocena 9.5/10
Książkę otrzymałam i zrecenzowałam dla księgarni Matras.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz