czerwca 03, 2011

(29) Żaba

Tytuł: Żaba
Autor: Małgorzata Musierowicz
Wydawnictwo Akapit Press
Strony 215

Moja recenzja:

Małgorzata Musierowicz jest bardzo ciepłą osobą, zresztą tak samo jak jej książki, które zostały przetłumaczone nawet na język japoński.
Żaba jest to 16-nasta część Jeżycjady, w której nie zaczytuje się tylko młodzież.

Główną bohaterką  " Żaby" jest Hildegarda, która ma nie małe kłopoty z braćmi, a szczególnie z jednym z nich, który będzie miał dziecko z Różą, ale ją zostawia. Żaba jest to przezwisko Hildegardy, lecz nie jest ono wcale obrażliwe. Rozwija się tu także wątek miłości między Laurą- siostrą Róży a Wolfim- bratem Żaby. A Żaba jeszcze nie wie,  że poznała swoją miłość.

W tej części pojawiła się moja kochana Aurelia ("Opium w rosole") jako polonistka jest postacią bardzo ciepłą. Chociaż brakowało mi Dmuchawca.

Gdybym miała wybrać którą rodzinę wolę Shoppe ( rodzina Hildegardy),  czy Borejków (rodzina Róży), to wybrałabym zdecydowanie rodzinę Borejków, ponieważ są tacy ciepli i zjednoczenie, a państwo Shoppe są tacy oschli.

W jeżycjadzie bardzo mi się podoba to, że każdy tom opowiada o kilku rodzinach naraz, które zawsze są ze sobą w jakiś sposób powiązane.


Okładka autorstwa Małgorzaty Musierowicz oczywiście bardzo mi się podoba, jak każda okładka i ilustracja jej wykonania.

Książka jest ciepła, optymistyczna i momentami bardzo zabawna, co w życiu każdego jest bardzo potrzebne.

"Żaba"  jest do czytania w każdym wieku. Piękne jest w niej także to,  że w pełni oddaje prawdziwe życie, co nie jest wcale takie łatwe.
Nie mam do niej żadnych zastrzeżeń.

Moja ocena: 10/10

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam tą autorkę, a także jej książki. Wiele z jej pozycjii już przeczytałam jednak ta ksiażka cały czas czeka w kolejce.
  zapraszam do mnie: http://mojerecenzjeksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam całą serię i czekam na kolejne książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie czytałam książek o Małgorzaty Musierowicz i prawdopodobnie tak zostanie. Nie przepadam za takimi książkami. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, rodziny Schoppe to ja też nie lubię, poza Wolfim i samą Żabą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety, mylisz się - Żaba nie poznała swojej miłości, gdyż nie wiemy czy związała się z Piotrkiem, "w której nie zaczytuje się tylko młodzież. - w której zaczytuje się nie tylko młodzież jak już, przepraszam, że ci to wytykam, ale sprawdzaj na przyszłość wszystkie błędy :D

  OdpowiedzUsuń