maja 03, 2012

(162) Ulubiony bilbord Papieża

Tytuł: Ulubiony bilbord Papieża
Autor: O.Leon Knabit OSB
Wydawnictwo Esprit
Stron 272
Opis:

Dlaczego bilbord? Młody Karol Wojtyła, gdy patrzył przez okno swojego rodzinnego domu, widział zegar słoneczny z napisem: "Czas ucieka, wieczność czeka". Tak właśnie wyglądał ten "ulubiony bilbord Papieża". Kilka prostych słów, które wywarły niezwykły wpływ na życie Jana Pawła II. Opowiada o tym ojciec Leon Knabit - mnich benedyktyński z Tyńca.

Ojciec Leon spotkał się z Karolem Wojtyłą po raz pierwszy w 1957 roku w Beskidzie Żywieckim. Ich serdeczna znajomość trwała aż do końca życia Papieża. Ostatni list od niego ojciec Leon otrzymał w lutym 2005 r. Łączyła ich nie tylko pasja wędrowania po górach i świecie, ale również niezwykłe poczucie humoru i dobry kontakt z młodzieżą.

Opowieść ojca Leona o Janie Pawle II to nie tylko osobiste, pełne ciepła wspomnienia niezwykłych spotkań z nim w Polsce i w Rzymie, ale co ważniejsze - głośne i mocne przypomnienie najważniejszych słów Papieża, jakie wypowiedział on do swoich rodaków. Słów, które do dziś nie tracą nic ze swojej aktualności.

Autor ma nadzieję, że każdy Czytelnik znajdzie wśród nich swój "ulubiony bilbord". I pozwoli, aby wywarł niezwykły wpływ na jego życie...

Moja recenzja:

Z chęcią sięgam po książki o Janie Pawle II. W końcu był to papież i nasz rodak :) Czytam je z przyjemnością i lubię poznawać nowe historie z nim związane. Kiedy w moje ręce trafiła książka "Ulubiony bilbord Papieża" byłam ciekawa jakie tym razem poznam zdarzenia z życia papieża.


Pierwszym co mnie zaciekawiło w książce był tytuł. Intrygujący prawda? Drugim bardzo przyjemna oprawa graficzna :) Dosyć duża czcionka no i ciekawy, a zarazem lekki sposób pisania autora. Okładka jest bardzo ładna i konkretna.

Ojciec Leon Knabit jest mnichem benedyktyńskim z Tyńca. Ma na swoim koncie już kilka publikacji. Był przyjacielem Jana Pawła II przez 48 lat. W swojej książce przedstawia ważne momenty z życia papieża.

Autor zmusza także czytelnika do myślenia, tej książki nie wystarczy przeczytać. Nad nią trzeba się zastanowić i najlepiej jeszcze wziąć sobie słowa Ojca Leona do serca. Znajdują się w niej także warte poznania cytaty Jana Pawła II.

Czytałam ją z wielką przyjemnością i zainteresowaniem. Oby tylko było więcej takich książek. Nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Z chęcią zapoznam się z innymi publikacjami tego autora.

Polecam ją nie tylko tym, którzy co tydzień chodzą do kościoła. Powinnyście ją przeczytać, dlatego że jesteście polakami, a papież był naszym rodakiem.
Mam nadzieję, że dla was tak jak dla mnie chwile spędzone z tą książkę będą bardzo miłe :)

Moja ocena: 8/10 Rewelacja!


Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Esprit!


10 komentarzy:

 1. Również czytałam, i ja też mam miłe wspomnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie zapoznam się z tą książką;)

  OdpowiedzUsuń
 3. a widzisz, ja np po tego typu książki w ogóle nie sięgam
  jakoś zwyczajnie nie ciągnie mnie do lektury
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. ja nie mam głowy do takich książkek

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam dwie książki o Janie Pawle II. Z tą się nie spotykałam, ale na pewno po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Darzę nieopisaną sympatią naszego polskiego Papieża i pewnie kiedyś przeczytam, lubię książki o takiej tematyce. :>

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam tę książke i bardzo mi sie podobała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ten typ lektury dla mnie, nie zamierzam po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama niedługo się za nią zabieram... Lubie takie pozycje od czasu do czasu przeczytać...

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo ciekawa recenzja ;D
  Serdecznie zapraszam do mnie:
  http://zirtael-bibliomaniak.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń