sierpnia 19, 2015

(384) Moja biblioteczka cz. 2

Dwa dni temu pokazałam Wam pierwszą część swojej biblioteczki (TUTAJ). Dzisiaj więc przyszła pora na drugą część... 

Mniejszą, bo są to dwa zestawy półeczek i kawałek komódki. Zobaczycie na niej jedynie książki w wersji pocket, ponieważ inne najzwyczajniej w świecie musiałabym po prostu na nią wpychać... a tego nie lubię. 

Oczywiście przepraszam za jakość zdjęć... 

I zapraszam do oglądania! :) 

CAŁOŚĆ:


Poszczególne półeczki: 

Jak się w swoim czasie przekonacie BARDZO lubię książki z serii salamandra... Tak patrząc na te w wersji pocket stwierdzam, że najszybciej zabiorę się za powieść Evansa. A i trylogia Tamory mnie kusi... Z kolei książki o aniołach (pierwsze) czytałam, ale mnie nie powaliły na kolana. I muszę Wam powiedzieć, że "Chłopiec i rzeka" to przepiękna powieść!


A tu mamy misz - masz... Chmielwska, kryminały, listy Marka Twaina o niebie i piekle, anegdoty, mitologia... Swoją drogą chyba każdy znalazł by w tym stosie coś dla siebie ;) 
Aż wstyd się przyznać, ale nie czytałam jeszcze żadnej książki Christie ani Kinga... a jak widać czekają na półce. Federico Moccia to autor, którego dzieła bardzo lubię... na przeczytanie czeka jeszcze "Amore 14". I o czym warto jeszcze wspomnieć? "Spadkobiercy" mnie kuszą niesamowicie i "Dymy nad Birkenau", choć to będzie bez wątpienia przykra lektura... A opowiadania Schmitta z tomiku "Historie miłosne" już czytałam. Jeszcze została "Trucicielka". 

Martyny Wojciechowskie zostały mi do przeczytania niestety jeszcze tylko dwie: RPA i Tajlandia. Za co zabiorę się w pierwszej kolejności? 
Oczywiście za książki Ahern i Giffin (której twórczość bardzo lubię). Myślę, że i Heller nie będzie długo czekał na swoją szansę.  I "Sahara", bo film był moim zdaniem genialny!


Świetny Coben, Biała Masajka... nie wiem jaka. "Bella i Sebastain", "Cedry pod śniegiem", "Ciemność mroczniejsza niż noc" i nowele Jack'a Londona - to właśnie te pozycje z tej półeczki interesują mnie najbardziej... 
Choć z pewnością niebawem sięgnę po drugi tom "Trędowatej". Masterton, Kava, "Rzeka słońca" i opowiadania Mark Twaina przeczytam w pierwszej kolejności... Tym bardziej, że te cienki książeczki zostały już przeze mnie przeczytane dawno temu... 

Świetna seria koliber, a wśród niej najszybciej zabiorę się za opowiadania Thomasa Hardy'ego, Fitzgeralda "Ostatni z wielkich" i może tomik opowiadań "Pożegnanie z Marią? Na tej półeczce także genialne opowiadania Doyle'a i czekające, niezwykle intrygujące "Pawi Krzyk", "Wielki Gatsby" i "Godziny". 
 Jedna z najładniejszych wydań w mojej biblioteczce. Uwielbiam wiersze Staffa, "Panią Bovary" po prostu muszę przeczytać. Z "Cieniem wiatru" czekam aż skompletuję całą serię. No i ten Murakami, którego twórczość w końcu powinnam poznać... 
"Zielona mila", "Ojciec chrzestny" i "Moja ulubiona żona" (z miłości do twórczości tego autora) przyzywają mnie od dawna... To by niby było na tyle, ale nic z tego, bo po zrobieniu tych zdjęć zakupiłam trzy książeczki, które znajdą swoje miejsce na tych półkach, a są to: 


1. Reymont "Wampir" (jestem niesamowicie ciekawa tej książeczki!)
2. Stendhal "Kroniki włoski"
3. Malraux "Dola człowieka"

Jak wrażenia? Przed nami jeszcze trzy części ;) 
Pozdrawiam!

9 komentarzy:

 1. Masz się czym pochwalić . Zazdroszczę miejsca na książki. Mi już brakuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno jesteś dumna ze swoich zbiorów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja oddzielam książki przeczytane od nieprzeczytanych, ilość tych drugich skutecznie odstrasza od zakupów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Twoja biblioteczka jest śliczna. Niech zbiór Ci się powiększa!

  OdpowiedzUsuń
 5. Az przyjemnie popatrzeć.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudo :) pięknie wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam kolekcjonować książki!!! Czytam i czytam, ale kupowanie ich to jest wgl jakiś kosmos, jak idziesz i patrzysz na półkę, możesz każdej dotknąć... Trochę faza jest, przepraszam, kupuję książki dopiero od może 10 miesięcy i do tej pory mam ich koło 140 mniej więcej, podejrzewam, że za 2-3 lata nie będę miała miejsca w domu xD

  Zapraszam do siebie: http://kasi-recenzje-ksiazek.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń