sierpnia 25, 2011

(54) Cyrk odmieńców

Tytuł: Cyrk odmieńców
Saga Darren Shan (1 tom)
Autor: Darren Shan
Wydawnictwo Wilga
Stron 201
Napisane z tyłu:
Darren Shan jest zwykłym nastolatkiem... Dopóki nie dostaje biletu na spektakl Cyrku Odmieńców. Dopóki nie poznaje Madame Okty. Dopóki nie staje twarzą w twarz ze stworzeniami nocy...

Potem nic już nie jest takie samo...

Aby ratować życie przyjaciela, Warren musi zawrzeć układ z wampirem. Musi dać pogrzebać się żywcem i porzucić swoje dotychczasowe życie. Jako półwampir musi wyruszyć w drogę z Cyrkiem Odmieńców.

Moja recenzja:

Czy oddalibyście życie za swojego przyjaciela? Czy porzucilibyście wszystko? Swoje całe dawne życie, aby uratować przyjaciela? Darren Shan tak, i tak właśnie zrobił dla swojego przyjaciela. A może tak by się nie stało gdyby nie poszedł do cyrku odmieńców? Ale tak stało, a co się stało to się nie odstanie.  Nie jest już zwykłym chłopakiem i musi się z tym pogodzić.
Przygoda Darrena zaczęła się od potajemnego wyjścia do Cyrku odmieńców, tylko że wtedy jeszcze nie wiedział, że kiedyś stanie się jego częścią.

Czułam, że ta książka mi się spodoba i miałam rację.  Jest to lekka, a za razem bardzo przyjemna lektura, mam nadzieję, że jest to dopiero przedsmak kolejnych części. Ciekawa fabuła i fantastyczny styl pisania.


Darren Shan pisze jakby rzeczywiście opowiadał swoją historię, tak jakby tą książkę napisał nastolatek, prosty język, brakuje jeszcze tylko emotikonów :D Po prostu mnie tym zachwycił! Chcemy po prostu czytać, czytać, po prostu czytać bez końca.

Chociaż wszystko pięknie, to mam nadzieję, że następne części będą lepsze, bo w tej trochę mało się działo, a moim ulubionnym bohaterem jest czarny charakter :) Wogóle bardzo mi się podobają tu wampiry, bo są  ciekawie przedstawione.

Postacie są barwne i nie są na jedno kopyto.

Na koniec napiszę tylko jedno: Musicie to przeczytać!

Moja ocena 9/10

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Wilga!


7 komentarzy:

 1. Strasznie chciałam to przeczytać i będę się starała z całych sił ,żeby zdobyć tą książkę. Z tego powodu bardzo się cieszę ,że dostała od Ciebie tak wysoką ocenę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chodzi za mną, a że jest też film... Po prostu muszę przeczytać i obejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja jakoś nie mogę się przekonać do tej serii...

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam na nn na [amica-libri]

  OdpowiedzUsuń
 5. Skoro muszę przeczytać, to chyba nie mam wyjścia :) A tak na serio, to bardzo mnie zaciekawiłaś, więc z chęcią zapoznam się z tą książką. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Skoro zachwalasz, to możliwe, że przeczytam ; >

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapraszam na nowa recenzję na [amica-libri] :)

  OdpowiedzUsuń