września 06, 2011

(55) Nefertiti

Tytuł: Nefertiti
Autor: Michelle Moran
Wydawnictwo Sonia Draga
Stron 446
Opis:
Historia życia czarującej królowej, która zmieniła bieg historii Egiptu.Powieść, która znalazła się na prestiżowej liście bestsellerów magazynu aLos Angeles Timesa.Jest rok 1351 przed Chrystusem. Książe Amenhotep potajemnie morduje swego starszego brata, by zostać następcą tronu. Decyduje też, że jego żona, Kija, ze względu na swoje nie królewskie pochodzenie nie sprosta roli pierwszej kobiety w państwie. Wybór rodziców księcia pada więc na młodziutką, piękną i charyzmatyczną Nefertiti, która w niedługim czasie podbija serca jego poddanych i urasta w ich oczach do rangi bogini.Nad pałacem królewskim gromadzą się jednak ciemne chmury. Podczas gdy Kija rodzi kolejnych następców tronu, ukochana przez tłumy Nefertiti powija kolejne córki. Wpływowi kapłani knują w tym samym czasie zawiłą intrygę za plecami królewskiej rodziny. Przepiękna opowieść o miłości, stracie, ambicjach i kulisach niczym nieograniczonej władzy w owianej tajemnicą scenerii starożytnego Egiptu.
Moja recenzja:

Zawsze inspirował mnie egipt więc byłam bardzo szczęśliwa, że mogę przeczytać tą powieść, a raczej biografię "czarującej królowej". Biografia pokazująca życie królowej Egiptu.

Napisana dość łatwym językiem, jak już napisałam, zawsze inspirował mnie egipt, a po przeczytaniu tej książki  inspiruje mnie jeszcze bardziej, choć książka też ma swoje luki.

Jeśli kochacie Egipt to powinnieście ją przeczytać, a jeśli nie...to z czystej ciekawości czemu nie. :D Bo jak pisze w opisie jest to w końcu przepiękna opowieść, nic dodać nic ująć.


Recenzja taka krótka, bo teraz szkoła, a ja się śpieszę, ale normalnie nie będą takie krótkie. :)

4 komentarze:

 1. Myślę, że przeczytam, chciałabym kiedyś pojechać do Egiptu ;)

  Nowa recenzja na [amica-libri] :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałabym przeczytać tę książkę - lubię historie starożytne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nie wiem czy przeczytam, choć bardzo mnie ciekawi, ale wiem, komu mogę polecić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako, że ostatnio musiałam zdawać na studiach historie architektury i sztuki miałam dość dużo do czynienia ze starożytnym Egiptem. Muszę przyznać, że spodobał mi się i zaciekawił mnie, więc książka jak dla mnie. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń