lipca 04, 2012

(175) 101 wróżek

Tytuł: 101 wróżek
Autor: dr Doreen Virtue
Wydawnictwo Studio Astropsychologii
Stron 121
Opis wydawnictwa:

Doreen Virtue posiada doktorat z filozofii, dyplom psychologa ale jest także psychoterapeutką obdarzoną darem jasnowidzenia. Jej książki, jak Dzieci Indygo czy 101 Aniołów stały się światowymi bestsellerami.
Książki Doreen, a szczególnie jej ostatnia pozycja 101 wróżek wprowadzają w świat zjawisk subtelnych i nadzmysłowych. Od tysięcy lat ludzie interesowali się istnieniem istot, takich jak gnomy, krasnoludki, elfy czy syreny. Tego rodzaju subtelne byty pojawiały się nie tylko w baśniach, ale także w naukach ezoterycznych Wschodu i Zachodu. W buddyzmie oraz naukach jogi przekazuje się informacje o pięciu elementach, z których zbudowany jest wszechświat. Ukazuje sposoby uzdrawiania ciała i umysłu dzięki nawiązaniu relacji z boginiami tych elementów. Buddyści przystępując do kopania ziemi, by założyć fundamenty pod budowę domu, starannie wyjmują na bok dżdżownice, dbając o to, by im nie zaszkodzić. Proszą także duchy natury - duchy ziemi, drzew i okolicznej przyrody o wybaczenie, że ich przestrzeń zostaje naruszona przez człowieka.
Opisane postawy były obecne też na Zachodzie, na przykład w osobie św. Franciszka z Asyżu, który zjawiska natury traktował jako przejawy boskich energii.
W książce 101 wróżek Doreen Virtue wprowadza nas w subtelny świat, który jest nasycony głęboką kulturą duchową epoki New Age.

Wróżki należą do Elementali, czyli duchów opiekuńczych poszczególnych żywiołów. Dzięki wspaniałym, barwnym ilustracjom Howarda Davida Johnsona możesz poznać ich subtelne sylwetki i urocze twarze.
Dzięki tej pozycji dowiesz się, w jaki sposób możesz nawiązać kontakt z wróżkami i nauczyć się od nich wielu praktycznych umiejętności przydatnych w życiu codziennym. Wróżki nauczą Cię różnych dróg uzdrawiania oraz osiągania wymarzonych celów. Sprawią, że ich magiczna różdżka od dziś będzie pracowała dla Ciebie.

Moja recenzja :

Wierzycie w wróżki? Ja nie. Jednak wróżki zawsze były dla mnie odskocznią. Przecież jest tyle bajek o wróżkach, z tego powodu najpopularniejsze są wśród dzieci. Wydaje mi się, że wróżki nie są popularne w Polsce. Ale zawsze interesowałam się rzeczami innymi, niezwykłymi, więc po prostu musiałam przeczytać tą książkę. 

"101 wróżek" to niezwykła książeczka o wróżkach, znajdują się tu opowieści o ludziach, którzy je spotkali i nie tylko.  Poznajemy rodzaje wróżek i to jak można się do nich zbliżyć oraz jak nawiązać z nimi kontakt.  W anioły wierzę, ale we wróżki było mi naprawdę trudno uwierzyć pomimo przeczytania tej książki. Nie mówię stanowczo "Nie", jednak nie jestem przekonana stuprocentowo czy istnieją. 

Pomimo tego ta książeczka bardzo mi się spodobała, jest ciekawa i pięknie zilustrowana. Styl autorki jest bardzo lekki, nie chcę komentować jej samej, ponieważ nie wierzę np.: w wróżenie przyszłości z kart tarota. Choć przyznaję, że np.: czytam swój horoskop. Ale to z jakim zaangażowaniem autorka pisze jest niezwykłe po prostu niesamowite. Ma talent!

Wiem, że osoby , które nie znoszą słuchać o takich dziwnych rzeczach, nie tkną tej książki nawet czubkiem palca. Ale ich strata. Mi osobiście bardzo się spodobała. Przenieście się w inny świat i go poznajcie!

Ilustracje są przepiękne!

Moja ocena: 8/10

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii!


15 komentarzy:

 1. Sama nie wiem. Twoja recenzja jest bardzo zachęcająca, ale to nie moja tematyka... Zobaczymy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałabym przeczytać tę ksiązkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzowałam jej karty do wróżenia swoich predyspozycji zawodowych. Wierzyć czy nie - bez różnicy. Kobieta ciekawie pisze i podobały mi się te karty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej. Zaprosiłam Cię do zabawy. Więcej tu: http://invisibl3e.blogspot.com/2012/07/zabawa-dla-blogerow-11-pytan.html
  Ps. Dodałam do obserwowanych i liczę na rewanż :D.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na razie mnie nie przekonuje...

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmmm temat chyba nie dla mnie, chyba zbyt dorosłam, żeby czytać o wróżkach... choć jeszcze pomyślę, wszak w każdym kryje się gdzieś dziecko ;]

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham wróżki, choć mimo wszystko również w nie nie wierzę :) Ale zawsze interesowały mnie tego typu postaci i zjawiska. Z przyjemnością sięgnę po polecaną przez Ciebie książkę, zachęciłaś mnie swoją recenzją!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja tam wierzę, we wszystko, co ma związek z parapsychologią :)

  OdpowiedzUsuń
 9. 101 wróżek, 101 aniołów, nie dla mnie takie bajki...

  OdpowiedzUsuń
 10. Zaintrygowałaś mnie tą książkę. Lubię tematy wróżek w książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja lubię o tym czytać, ale w nic nie wierzę. Nie wierzę w tym we wróżki. Ale przeczytać książkę bym mogła, czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Poczytać ciekawie, nie zaprzeczę. Ale chyba jestem już zbyt cyniczna, by w to uwierzyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Raczej się nie skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. brzmi całkiem ciekawie, może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń