października 10, 2011

(60) Chlapanie atramentem

Tytuł:  Chlapanie atramentem
Autor: Anne Mazer i Ellen Potter
Wydawnictwo Bukowy Las
Stron 283
Napisane z tyłu:
Jeżeli należycie do tych młodych osób, która uwielbiają pisać lub jesteście rodzicami szukającymi książki, która wzmocniłaby w waszym dziecku zamiłowanie do pisania
–  ta książka jest dla Was. Dwie znakomite autorki tej wyjątkowej książki rozbudzą zapał do pisania nawet w tych, którzy na co dzień, a zwłaszcza w szkole, nie przepadają
za pisaniem. Mniej pewnych swoich twórczych możliwości przekonają, że potrafią pisać. A co najlepsze, zdradzą sensacyjne informacje o tym, jak to naprawdę jest być pisarzem. Chcecie pochlapać atramentem razem z nimi? Pióra lub klawiatura – w dłoń!
Anne Mazer i Ellen Potter przez długie lata były zasypywane listami i e-mailami od młodych czytelników z całego świata.
W większości z nich powtarzało się to samo pytanie:
„Jak pisać?”. W końcu te dwie pracowite, dzielne
i doświadczone autorki postanowiły wspólnie napisać energetyczną i optymistyczną książkę dla dzieci na temat pisania. Wystrzegając się sztywnych i nudnych reguł, opowiadają w niej o swoich sposobach m.in. na ciekawą fabułę, żywych bohaterów, genialną scenerię i treściwe dialogi. Pomagają młodym adeptom pisarstwa znaleźć własną drogę do twórczego i przynoszącego radość wyrażania siebie.

Moja recenzja:

Anne Mazer i Ellen Potter są bardzo znanymi amerykańskimi autorkami książek szczególnie dla młodzieży, każda z nich ma po minimum kilkanaście książek na swoim koncie, a liczba ta ciągle rośnie. ,,Chlapanie atramentem" jest to ich wspólna ksiązka, ich wspólne wielkie dzieło.

,,Chlapanie atramntem" jest to poradnik dla młodych pisarzy i nie tylko. Jest napisana lekkim językiem, dzięki czemu czyta się ją bardzo przyjemnie, autorki zadbały o dobry klimat.

Książka dzieli się na trzy części:
1.Część pierwsza : Do startu, gotowi, hop!
W pierwszej części dowiadujemy się, że pisanie wcale nie jest takie proste jakie się wydaje. Trzeba znaleźć natchnienie.
2. Część druga: Lepienie własnej opowieści
W drugiej części dowiadujemy się jak wymyślić bohaterów i jak ich naprawdę poznać i się wczuć w ich sytuację. Jak wymyślić fabułę i gdzie możemy poszukiwać pomysłów.
3. Część trzecia: Mózg pisarza
W trzeciej części dowiadujemy się jak przejść spokojnie przez proces pisania i znieść krytykę.
Ten poradnik uczy pisać tych którzy tego nie potrafią, ale także tych którzy chcą zacząć pisać profesjonalnie.

Odkąd tylko pamiętam pisałam opowiadania, potem recenzje, a po przeczytaniu tego poradnika wszystko stało się dla mnie łatwiejsze i usiadłam przy komputerze i zaczęłam pisać jak szalona.


Panie Mazer i Potter opisują swoje wspomnienia z momentach kiedy pisały swoje pierwsze książki i nie tylko, już sam wstęp mnie zachwycił. Po prostu zakochałam się w tej książce.

Jeśli piszecie książkę i chcecie ją udoskonalić, ale nie wiecie jak to właśnie jest poradnik dla nas. Napewno jeszcze nie jeden raz zaglądnę do tej książki.

W książce znajdują się także świetne rysunki, a co do okładki to jest fajna, choć zmieniłabym tą żółć.

Moja ocena: 10/10

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las!

1 komentarz:

  1. Pierwszy raz słyszę o tej książce, ale chyba była by fajnym prezentem dla mojego chrześniaka :)

    OdpowiedzUsuń