października 29, 2011

(71) Aforyzmy Ryszarda Podlewskiego


Aforyzmy Ryszarda Podlewskiego są bardzo pouczające i moralizujące. Niektóre są dowcipne i lekkie, a inne zawierają bardzo głębokie refleksje. Są pisane z poczuciem humoru, gdy je czytamy głęboko wnikają do naszej pamięci.  Czytelnik młodszy jak i starszy znajdzie na pewno aforyzm, który by do niego pasował . Jest w nich zawarta sama prawda. Złote myśli Ryszarda Podlewskiego mogą zmienić nasze życie, jeśli weźmiemy je głęboko do serca. Ryszard Podlewski pisze aforyzmy, które jest bardzo łatwo zrozumieć, a za razem zapamiętać. Naprawdę warto je przeczytać i się z nimi zapoznać!


„Człowiek ma tyle obowiązków, że unikanie ich staje się podstawowym obowiązkiem.”
— Ryszard Podlewski
 
Cytat powyżej jest moim ulubionym i zgadzam się z nim w stu procentach :)

„W dzieciństwie i młodości człowiek uczy się swoich możliwości, na starość - ograniczeń. „
— Ryszard Podlewski
Notatki myśliwego

Ciekawy prawda? : D

"Kiedy zdradził ją kochanek, nie mogła ze wstydu spojrzeć w oczy własnemu mężowi."
— Ryszard Podlewski

 Myślę, że w prawdziwym życiu też tak jest.


Pewnie się zastanawiacie skąd się wzięła taka nietypowa recenzja, a otóż to… Musiałam ją napisać na kółko dziennikarskie, moje recenzje są też wywieszanie w bibliotece :)
A dlaczego na kółko dziennikarskie? Bo w czwartek p. Ryszard Podlewski przychodzi do naszej szkoły i spędzi z moją klasą 2 godziny :) Co więcej w środę idę z kółkiem dziennikarskim także na spotkanie z nim, podczas którego będzie recytował wiersze Miłosza.  po czwartku napiszę krótkie sprawozdanie co wy na to?


4 komentarze:

 1. Zawsze jakaś odmiana :D Nie słyszałam o tym autorze, a jego myśli rzeczywiście są warte uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem jak najbardziej za sprawozdaniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. O! Wielce lubię wszelakie cytaty i aforyzmy, więc nieuniknione, że sięgnę do tej pozycji.
  [uwaga, spam!]Prowadzę nawet oddzelnego bloga z wyborem cytatów (o tu: http://herbatnikzaforyzmem.blogspot.com/). Jak chcesz to zajrzyj, a nuż coś Ci się spodoba :) [koniec spamu]

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza myśl jest jak najbardziej adekwatna - unikanie obowiązków (żeby mieć czas na czytanie) stało się moim obowiązkiem już jakiś czas temu ;)

  OdpowiedzUsuń