października 31, 2011

(73) Pretty Little Liars Doskonałe

Tytuł: Pretty Little Liars Doskonałe
Seria: Pretty Little Liars (3 część)
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo Otwarte
Stron 295
Opis:
MYŚLAŁYŚCIE, ŻE WAM ODPUSZCZĘ? PRZEZ CAŁY CZAS MAM NA WAS OKO. I MOŻE NAWET PATRZĘ NA WAS TERAZ.
A.
Do mediów trafia film z ostatnich wspólnych wakacji Emily, Hanny, Arii, Spencer i Ali. Wspomnienia tamtego lata wracają ze zdwojoną siłą, a tajemniczy nadawca SMS-ów zaczyna realizować swoje groźby. Sekrety czterech przyjaciółek już wyszły na jaw, teraz gra toczy się o najwyższą stawkę.
A. popełnia jednak błąd. Czy to wystarczy, by go zdemaskować?


Moja recenzja: 

To już trzecia część Pretty Little Liars, utrzymana na tak samo dobrym poziomie jak poprzednie książki z serii. Ale bardziej dynamiczna. A. zaczyna pokazywać, że nie żartuje, a kłopoty Ari, Spencer, Emily i Hanny stają się coraz większe. Rodziny zaczynają się od nich odwracać, trudne jest życie dziewczyn, które według swoich rodziców powinny być doskonałe.  Czy dziewczyny dadzą sobie radę? Czy odkryją czego tak naprawdę chcą?

Każde z dziewczyn próbuje sobie ułożyć „bezpiecznie” życie aby A. nie miał się do czego przyczepić, ale jest to niemożliwe, ponieważ gdy się kłamie, trudno jest wyjść z tych kłamstw obronną ręką. Dziewczyny widzą, że A. to nie jest tylko głupi żart, a poważny kłopot, przez który mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Ale i jemu podwinie się noga, przez co prawie zostanie zdemaskowany.

Pojawiają się nowe postacie i coraz więcej tajemnic zostaje ujawnionych. Ale też pojawia się coraz więcej zagadek, ale jedna pozostaje nadal taka sama: Czy A. to ta sama osoba, która zabiła Ali? W mieście pojawia się także seryjny morderca, który powoduje postrach.

Aria – nie jest pewna czy to z kim chce być, dobrze się dla niej skończy, raczej nie.
Emily - ukrywana tajemnica o tym jakim jest się naprawdę, może bardzo zaszkodzić.
Spencer – kolejne kłamstwo związane z siostrą, oj nie ładnie.
Hanna – przyjaciółka może okazać się twoim wrogiem.


Autorka pisze tak, że niesposób zgadnąć kto podszywa się pod A. W końcu może to być prawie każdy oprócz głównych bohaterek, bo po co miałyby niszczyć sobie życie? Czy bohaterki w końcu złączą siły? 

Koniec mnie zaskoczył i to bardzo, nie oczekiwałam, że po raz kolejny będzie taki efektowny. A jednak. Jednym słowem autorka ma talent i nadal gorąco polecam tą serię, bo naprawdę warto, zresztą przekonajcie się na własnej skórze :) Jest to książka pełna akcji!

Z chęcią przeczytam kolejną część :)

Okładka jak zwykle piękna, luksusowa i elegancka, tylko zachęca do przeczytania "Doskonałych" Okładka oryginału mnie po prostu załamuje.

Moja ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania książki, serdecznie dziękuję Wydawnictwu Otwarte!

9 komentarzy:

 1. Mam zamiar się za nią zabrać:) Czeka na półce ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam tą serię! Jedynie co mi się nie podobało to rozwiązanie wątku Arii i Ezry ;/ Oby w kolejnej części się to wszystko rozwiązało bo oni mają być razem i koniec! ;P Innej opcji do siebie nie dopuszczam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie dla mnie jednak. Ale dałabym siostrze poczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znowu ta seria ;) Muszę się wreszcie za nią zabrać ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy przeczytam? Nie wiem. Bo racja, mam ochotę, ale ciągne znajduję coś ciekawszego.

  PS. Zapraszam do siebie na konkurs

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym przeczytać, ale na razie nie mam takiej szansy :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Zabieram się za te serię od jakiegoś czasu, ale zawsze wychodzą ważniejsze książki. W końcu trzeba będzie ja przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mogę się nie zgodzić, zakończenie zaskakuje. A nasze okładki prezentują się o NIEBO, całe NIEBA lepiej niż orygniały!

  OdpowiedzUsuń
 9. Serial uwielbiam, a za książki czas najwyższy się zabrać :)

  OdpowiedzUsuń