listopada 01, 2011

(74) Anielski ogień

Tytuł: Anielski ogień
Seria: Anielski ogień
Autor: Courtney Allison Moulton
Wydawnictwo Bukowy Las
Stron 424
Opis:
Najpierw pojawiają się koszmary. Każdej nocy Ellie dręczą przerażające sny o monstrualnych potworach, które polują na nią i ją zabijają.
Potem przychodzą wspomnienia. Odległe czasy, nieznane miejsca… Kiedy Ellie spotyka Willa, odnosi wrażenie,
że coś sobie przypomina, że jej dusza zna go od wieków, lecz nie potrafi tego uchwycić pamięcią. W prezencie
na  siedemnaste urodziny Ellie dostaje luksusowy samochód. Ale też w dniu urodzin tajemniczy Will uświadamia jej, kim tak naprawdę jest  i jaką rolę odgrywa w odwiecznej wojnie dobra ze złem.  Budzi w Ellie jej moc.
Od tej chwili to ona musi polować. Walczyć na śmierć
i życie z istotami, które czyhają na nią w ciemności.
To kosiarze, potworne istoty pożerające ludzkie ciała
i przynoszące zagładę duszom. Ellie jest dzielną wojowniczką, jednak by przetrwać walkę aniołów z upadłymi, musi poznać prawdę o swoich poprzednich wcieleniach, tajemnice, które mogą okazać się zbyt straszne,
by je unieść.

Moja recenzja:
Uwielbiam romansy paranormalne, tym bardziej jeśli sprostają moim oczekiwaniom. I tym oczekiwaniom sprostał Anielski Ogień. Po prostu mnie zauroczył, przedstawia wątek pięknej miłości. Miłości, która jest zakazana ale zakazana przez największego władce, tego, który stworzył cały świat, tego który decyduje o naszym losie.

Anioły i kosiarze toczą odwieczną walkę dobra ze złem, ale to Ellie może ostatecznie uratować świat i dusze ludzi na całym świecie.  Ellie do pewnego momentu jest zwykłą nastolatką, która lubi chodzić do kina nie pamięta kim jest naprawdę, aż nie pojawi się Will. Ellie wie, że go zna, ale nie wie skąd, wtedy nie zdaje sobie jeszcze sprawy jak wiele dla niego znaczy, a tym bardziej ile on dla niej.

Główną bohaterkę ciągle spotykają jakieś niebezpieczne wydarzenia, jej życie jest ciągłe niebezpieczeńtw. Lecz o innych boi się bardziej niż od siebie. Ellie razem z Willem codziennie walczą z mrocznymi kosarzami, ale czeka ich jeszcze trudniejsza misja. Ich uczucie do siebie jest niewłaściwe, w końcu on powinien być jej oddany, ale ona tego nie chce, chce żeby byli nawzajem byli dla siebie.

Bardzo podoba mi się postać Willa, to że tak troszczy się o Ellie, oddałby za nią życie. Jest czuły i romantyczny, ale też rozsądny przez co ich relacje pod koniec zaczynają się komplikować.

Ellie chociaż już wie kim jest, stara się żyć jak zwyczajna nastolatka. Ale nie jest to takie proste, musi pogodzić szkołę, obowiązek wobec świata, czas spędzany z przyjaciółmi i sprawy rodzinne. Nie jest dziewczyną idealną.


Miłość Willa i Ellie jest po prostu cudowna. Książka mnie oczarowała pomysłem i wykonaniem. Autorka zadbała  o to, żeby książka była ciekawa. Świetne jest to, że nie ma w niej takiego długiego wstępu w jak wielu innych. Także świetnie przedstawia sceny walki a to też jest ważne. Serdecznie ją polecam osobom, które lubią romansy paranormalne i tym, którzy są już znudzeni romansami paranormalnymi, znajdziecie w tej książce powiew świeżości.  To jest arcydzieło od którego nie mogłam się oderwać!
Nie mogę się doczekać następnej części, koniec wiele obiecuje :)
Okładka jest prostu świetna!

Moja ocena: 10/10

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Bukowy Las. Dziękuję!

11 komentarzy:

 1. Poluję na nią ;) lubię takie książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i bardzo mi się podobała. :) Polecam ją tym którzy nie czytali :PP

  OdpowiedzUsuń
 3. ah, mam na to naprawdę wielką ochotę!
  PS zapraszam do siebie na konkurs

  OdpowiedzUsuń
 4. Wysoka ocena i ciekawa recenzja tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż tak wysoko nie oceniłam, ale rzeczywiście książka jest super, a miłość dwójki bohaterów mnie rozbroiła. Książka warta polecenia ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam już o tej ksiązce,ale mnie szczerze mówiąc jakoś do niej nie ciągnie i raczej jej nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. O książce słyszałam wiele dobrego, u ciebie również jest bardzo wysoko oceniona, także poszukam jej i sprawdzę jakie uczucia wywoła we mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, nie, zdecydowanie nie moje klimaty;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Straszne sny i mroczne tajemnice przeszłości już mi trochę bokiem wychodzą ;] Jakoś nie jestem przekonana :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książkę planuję odkąd ukazała się informacja, że ma zostać u nas wydana :) Mam nadzieję, że połów będzie udany ;)

  OdpowiedzUsuń