listopada 13, 2011

(81) Kazio i szkoła pełna wampirów


Tytuł: Kazio i szkoła pełna wampirów

Autor: Izabela Czarkowska

Seria: Kazio i ...
Wydawnictwo Wilga

Stron 80

Opis:
Na wzgórzu za miasteczkiem stał zamek, który należał do wujka Drakuli. W zamku miała powstać szkoła dla wampirów! Ale zaraz ... czyżby pan Złak chciałby pokrzyżować te plany? I czy to nie jest dziwne, że Zuzulinda- w przeciwieństwie do Kazia - marzy o tym, żeby chodzić do szkoły? Oj, będzie się działo w tym zamku!

Moja recenzja:
Iwona Czarkowska napisała kolejny tom przygód Kazia, którego poznałam już w książce ”Kazio i skrzynia pełna wampirów”. Odkąd główny bohater poznał sympatycznych wampirów , bardzo polubił Zuzulindę i jej dziadków. Wydaje się, że wszystko będzie dobrze i Kazio będzie sobie spokojnie żył w domu na wzgórzu, ale wcale tak nie będzie.

Przyjazna rodzina wampirów, przeprowadziła się, a Kazio ma zrobić to samo. A najgorsze w tym wszystkim to, że rodzice nie pozwalają mu zabrać tej starej skrzyni ze strychu, przez co już na zawsze będzie musiał pożegnać się z wampirami. No i jeszcze kłopoty ze szkołą wampirów.„Kazio i szkoła pełna wampirów” jest to pełna ciepła książeczka dla dzieci. Bawi i uczy. Uczy tego  jak powinien się zachowywać każdy człowiek. Uczy przedewszystkim przyjaźni.   Bardzo się przy niej ubawiłam, a zarazem rozluźniłam, z chęcią podsunę ją siostrzeńcowi. Jest to świetny prezent dla każdego dziecka!

Ilustracje tak samo jak w pierwszej części mnie nie zachwyciły, ale są przyjazne dla oka.

Moja ocena: 9,5/10

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga!

1 komentarz: