listopada 19, 2011

(85) Monster High Upiór z sąsiedztwa


Tytuł: Monster High Upiór z sąsiedztwa
Seria :  Monster High (2)
Autor: Lisi Harrison
Wydawnictwo Bukowy Las
Stron 263
Opis:
Cleopatra de Nile ma oswojonego węża, owinęła sobie wokół palca Deuce`a, najprzystojniejszego chłopaka w szkole, lubi sukienki inspirowane bandażami i złote sandały na koturnach. Cleo dotąd niepodzielnie królowała na korytarzach Merston High, mając poddanych zarówno wśród RAD-owców, czyli członków Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych, jak i nudnej reszty, czyli normalsów. Jednak od niedawna to dwie inne dziewczyny - Frankie i Melody - są na ustach wszystkich. Wspólnie z Brettem kręcą film, który ma przekonać normalsów, że potwory nie są takie straszne, jak je malują. Czy córka faraona Cleopatra odzyska władzę ?

Frankie Stein.
Frankie już raz straciła głowę dla Bretta. Poprzysięgła sobie, że ten błąd więcej się nie powtórzy. Zresztą, nie ma takiej możliwości, gdyż Brett wpada na pomysł nakręcenia filmu, coś iskrzy między nim a Frankie. Zaborcza Bekka chwyci się każdego sposobu, by zdusić płomień rodzącego się uczucia... Nawet jeśli miałaby doprowadzić do zguby społeczność potworów!

Melody Carver.
Zegar tyka nieubłaganie: tik-tak, tik-tak. Melody ma dramatycznie mało czasu, by uchronić swoją sympatię, Jacksona, przed mściwą Bekka i jej próbami zdemaskowania chłopaka. Przeszkadza jej w tym Cleo, która stawia dziewczynie iście królewskie wymagania, by utrudnić wstęp do zamkniętego grona RAD-owców... Na dodatek Melody zaczyna się domyślać, że ma z tą grupą więcej wspólnego, niż podejrzewał.

Moja recenzja:
Na pierwszej części Monster High się zawiodłam, nie sprostała moim oczekiwaniom. Z drugą jest lepiej, muszę przyznać, że nawet  mnie wciągnęła . Jest o wiele mądrzejsza niż pierwsza część, dzieję się w niej poważniejsze rzeczy, niż się spodziewałam. Nie odstraszała mnie swoją treścią i tymi potworami. Jest o niebo lepsza od pierwszej części.

Tym razem na scenę w pełnej okazałości wstępuje Melody i Cleo, no i oczywiście pozostaje na niej ciągle Frankie, to one odgrywają główne role, a wszystko co ważne o nich już jest w opisie. Teraz pewno sobie pomyślicie: A co z resztą postaci? . Ale odpowiedź jest prosta jest ich tyle, że aż trudno je zliczyć. Mi samej bohaterowie, którzy są gdzieś tam w tyle się mylą.

Krótko o fabule. Melody i Frankie chcą, żeby ludzie zaakceptowali potwory. Ale czy im się to uda? Ich sprawy sercowe, też nie są wcale takie proste. Przecież różnią się od obiektów swoich westchnień.  Cały czas próbują przekonać Radow-ców , aby przyłączyli się do zmiany stosunków między potworami a ludźmi. Czas ucieka, a młode pokolenie samo próbuje sobie poradzić, chociaż może liczyć na swoich rodziców.


Zaczęłam lubić Monster High, ale nadal to nie jest jedna z moich ulubionych serii. Choć czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Ta książka to świetny odprężacz, ale myślę, że do lat trzynastu. Jest to właśnie taka przyjemna lektura na długie jesienne wieczory. „Monster High” to seria jedyna w swoim rodzaju.

Okładka jest utrzymana w tym samym tonie,co pierwszej części.Bardzo mi się to podoba, nie jest przesadzona. Następna część wyjdzie wiosną 2012 roku.

Moja ocena: 9/10

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las!


10 komentarzy:

 1. Wydaje mi się, że chyba z tej książki już wyrosłam, także nie sięgnę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy pierwsza część tej serii pojawiła się na rynku, od razu powiedziałam jej głośne i dobitne "NIE!". Jednak potem zaczęłam czytywać coraz to lepsze recenzje o niej, dlatego na tę chwilę jestem zainteresowana jej lekturą :)
  Świetna recenzja!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ciągnie mnie do obydwu części. Może kiedyś się skuszę, ale raczej w to wątpię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam obydwie części i mi się podobały;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam przed sobą tę część (będzie pierwszą z cyklu, po jaką sięgnę) więc cieszy mnie tyle pozytywnych opinii - mam nadzieję, że uda mi się zacząć lekturę jak najszybciej. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę się zgodzić, to idealny odprężacz, odmóżdżacz, relaksator po ciężkim dniu... z tym że raczej dla nastolatek płci żeńskiej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie czytałam, ale moja przyjaciółka właśnie czyta i jest zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawi mnie ta seria, ale wszystkie nie do końca pozytywne recenzje sprawiają, że nie wiem, co o niej myśleć. Jeśli będę miała okazję, przeczytam i dowiem się na własnej skórze, czy było warto. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, zdecydowanie ta część jest lepsza od pierwszej ;)

  OdpowiedzUsuń