listopada 07, 2011

(76) Winny Niewinny

Tytuł: Winny Niewinny
Seria: Ślady (1)
Autor: Malcolm Rose
Wydawnictwo Wilga
Stron 234
Opis:
Luke Harding właśnie zdał końcowy egzamin z kryminalistyki jako najmłodszy uczeń w historii szkoły i zdobył pełne uprawnienia detektywa. Jeszcze tego samego dnia Malk - jego mobilny asystent legalno-kryminalistyczny wezwał go do prowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa. Student z uczelni Luke`a został zastrzelony z łuku. Wszystkie dowody wskazują na to, że zabójcą jest sam Luke.

Moja recenzja: 

Nie czytam  dużo książek kryminalistycznych, ale ta mnie zainteresowała. Nie musiałam zmuszać się do jej przeczytania, gdy ją czytałam zapominałam o całym świecie. Jest to świetnie napisana książka dla młodzieży. Trzyma w napięciu i ciągle pojawiają się w  niej nowe wątki.

PRZYSZŁOŚĆ

Koty i psy to wymarłe zwierzęta, które znajdują się tylko w rezerwatach. Ludzie są dobierani w pary i nie mają wyboru z kim chcą być, to specjalne komisje decydują o ich losie. Człowiek w przyszłości ma prawo decydować jaki zawód wybierze w przyszłości, lecz jego uczucia się nie liczą. Nie ciekawa wizja przyszłości, prawda? Choć niektórym mogłoby się podobać to , że świat przyszłości według powieści p. Malcolma jest bardzo skomputeryzowany, ale…No właśnie zawsze jest jakieś ,, ale”. Wyrok śmierci – okropna sprawa prawda? Ale co jeśli zostanie skazana osoba jest niewinna? Wtedy odpowiedzialność za jej śmierć będzie spoczywała na śledczym, który ją skazał. Właśnie takie zadanie będzie spoczywało na Luku.

NAJMŁODSZY ŚLEDCZY

Luke Harding jest najmłodszym śledczym w historii szkoły, a za razem jednym z najlepszym. Już pierwszego dnia w którym otrzymał jego tytuł, zostaje przydzielona mu sprawa w której głównym podejrzanym jest …on sam. Chłopak ma coraz mniej czasu na odkrycie kto jest Demonicznym  Łucznikiem, ponieważ ginie coraz więcej osób. Za pomocnika ma Malka. Malk jest specjalnym komputer, który posiada bazę danych, ma możliwość komunikowania się z kierownikami i nie tylko. Nie posiada uczuć, co bardzo utrudnia sprawę Lukowi.

JADE I LUKE = MIŁOŚĆ

Jade jest  dziewczyną, którą Luk darzy uczuciem a zarazem jego najlepszą przyjaciółką, ale niestety nigdy nie będą mogli być razem. W końcu komisja na to nie pozwoli. Na pewno nie połączy muzyka ze śledczym, choćby kochali się ponad życie. Po prostu takie są reguły.

AKCJA, AKCJA , AKCJA…

Kompletny brak nudy. Autor stworzył za razem książkę ciekawą, przy której nie można się nudzić, a w dodatku na swój sposób oryginalną. Kolejny autor przekonał mnie do książek, w których pojawia się wizja przyszłości. Z drugiej strony ta wizja przyszłości tutaj nie jest aż tak bardzo widoczna.

INFORMACJE I CIEKAWOSTKI

1.Jest to pierwsza część serii „Ślady” na sześć wydanych. W Polsce niestety zostały wydane tylko dwie.
2. Malcolm Rose z zawodu jest chemikiem.
3. Autor pisze od roku 1985.


PODSUMOWUJĄC:

-Książkę świetnie się czyta
-Wciąga
 -Przedstawia ciekawą wizję przyszłości
-Jest napisana, lekkim, przyjemnym piórem.
-  Jest najlepszą książką młodzieżową – kryminalną, jaką czytałam, jednak nadal nie jest to mój ulubiony gatunek książek.
Krótko mówiąc serdecznie polecam ją osobom, które uwielbiają kryminały i nie tylko :)

Okładka świetnie oddaje to jaką sprawą zajmuje się Luck :) Okładka pod którą książka została wydana w Polsce jest o wiele lepsze niż ta oryginału :)

Moja ocena: 9,5/10

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga!

 * * *
Zmieniłam trochę recenzję. Myślicie, że to zmiana na lepsze? Błagam, proszę o odpowiedź.

6 komentarzy:

 1. Ciekawa książka, podobnie jak recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przeczytam. Lubię kryminały. Podoba mi się pomysł na fabułę, jestem również ciekawa co z uczuciem głównych bohaterów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja także z chęcią przeczytam :) Widziałam już wcześniej okładki i troszkę czytałam o fabule.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka zapowiada się całkiem ciekawie. CO do recenzji, jest interesująca, jednak wolałam Cię we wcześniejszej formie;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy ten Twój nowy styl recenzowania. Czekam na kolejne próbki :)
  Sama książka wydaje się interesująca i ląduje na mojej liście "do przeczytania"

  OdpowiedzUsuń