stycznia 07, 2012

(113) Crescendo

Tytuł: Crescendo
Seria: Szeptem (?) {2}
Autor: Becca Fitzpatrick
Wydawnictwo Otwarte
Stron 400
Napisane z tyłu:
Patch to wielka miłość Nory. To także jej Anioł Stróż. On uratował jej życie, ona wyrwała go z otchłani potępionych. Są sobie przeznaczeni. Jednak Patch wydaje się zamieszany w niewyjaśnioną śmierć ojca Nory. Dziewczynie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo...

Tajemnice budzą niepokój, niepewność przeradza się w strach.

Moja recenzja:

Becca Fitzpatrick ma wiele zainteresowań. To pewnie stąd bierze pomysły :) Anioły, Nefilowie i tak dalej... Autorka ma niezwykłą wyobraźnią, a co najważniejsze potrafi ją wykorzystać.

"Szeptem" bardzo mi się spodobało, ale to bohaterowie i wydarzenia rozgrywające się w książce miały na to wpływ. Pani Becca Fitzpatrick wprowadza w "Crescendo" dużo zawiłości, ale potrafi je rozpętać, nie przyprawiając o mętlik w głowie.

Patch i Nora są ze sobą już od kilku miesięcy, ich relacje są bardzo trudne. Jak w każdym związku zdarzają się kłótnie, ale nie tak poważne jak pewnego dnia u Patcha i Nory. To może nawet zaważyć na ich życiu, i życiu poza życiem.

W życiu Nory pojawia się Scott, znali się jako dzieci. Chłopak ewidentnie ma jakąś mroczną tajemnicę, ale ta tajemnica przyciąga Norę. Po prostu musi ją poznać. Ale taka natura ciekawskich ludzi, tylko czasami może to się źle dla nich skończyć.

Muszę przyznać, że Nora w tej części trochę mnie irytowała. Szczególnie tym, że nie potrafiła, a raczej nie chciała z Patche'm spokojnie porozmawiać. Ale z drugiej strony każdy medal ma dwie strony. Przez te wszystkie tajemnice przez niego ukrywane nachodziły ją wątpliwości, praktycznie w każdej sprawie z nim związanej.

Dziewczyna odkrywa coraz więcej o tajemniczej śmierci swojego ojca i innych brudnych sprawach. Ale trudno jest jej to wszystko znieść. Pomimo tego cały czas chce odkryć co ukrywa Scott, posuwa się do wielu rzeczy naprawdę niebezpiecznych.

Patch jest czuły i troskliwy, zawsze znajduje się w pobliżu Nory, kiedy ta go potrzebuje, a przynajmniej prawie zawsze.  Za to go uwielbiam, a raczej Becc'e Fitzpatrick za stworzenie takiego bohatera. Ale z drugiej strony nie jest też idealny i on ma swoje za uszami. I pomyśleć, że kiedyś Becca Fitzpatrick myślała, że będzie zupełnie negatywnym bohaterem :)

Tym razem zdarzyło mi się to samo co w pierwszej części, czyli nie czytałam jej na początku z mocno bijącym sercem. Szybko to się na szczęście skończyło, potem nie mogłam przerwać. Seria "szeptem" to po prostu złodziej czasu : D

Autorka dostarczyła nam bardzo dużo akcji, ale już się zdążyłam do tego przyzwyczaić :) To, że się nie nudziłam i że mogłam odciagnąć myśli od sprawdzianów i kartkówek bardzo pozytywnie wpływa na moją ocenę książki.


Serdecznie polecam tą książkę tym, którzy czytali pierwszą część. Ogólnie zachęcam do zapoznania się z całą serią, naprawdę warto! Jeśli jesteście ciekawi intryg w świecie aniołów, to książka dla Was!

Muszę koniecznie przeczytać trzecią część "Cisza" !
Okładka super, uwielbiam takie stonowane, a zarazem tajemnicze okładki.
Ciekawostki:
-Na początku pisania serii Nora była arogancka - tak przyznaje Becca Fitzpatrick w jednym z wywiadów.

Moja ocena: 10-/10     Arcydzieło z małym minusikiem !

Za książkę serdecznie  dziękuję Wydawnictwu Otwarte!

15 komentarzy:

 1. Czytałam I cz, chyba czas na kolejną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza część za mną, chyba czas na kolejną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak wiele książek i tą mam w planach! Ale przeczytam na pewno :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam wszystkie części i tak jak tobie strasznie mi się ta seria podoba, musisz jak najszybciej sięgnąć po trzeci tom "Cisza" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam "Szeptem" i byłam pod wrażeniem, teraz muszę przeczytac także kontynuacje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Póki co czytałam tylko "Szeptem". Koniecznie muszę się za nią wziąć;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam żadnej ksiązki z tej serii, ale z wielką chęcią się z nimi zapoznam.;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciągnie mnie do tej serii, ale już tyle książek mam na oku, że nie było jak dotąd okazji... Pierwszą część skreśliłam, kiedy pierwszy raz ją zobaczyłam, ale po przeczytaniu kilku recenzji zmieniłam zdanie. (:
  Sowa

  { http://biblioteczkasowy.blogspot.com/ }

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam pierwszą część, ale szczerze to mnie nie zachwyciła. Może druga okaże się lepsza :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Hej. Z góry sorry za SPAM, ale założyłam nie dawno bloga z recenzami, no i narazie nie mam komentarzy . ; ) . Nie chodzi o to, że proszę Cię o komentarze i wgl. ale w wolnej chwili zapraszam do mnie, bo narazie nikt nawet nie wie o istnieniu tego bloga.
  ksiazki-justyny.blog.spot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten tom bardzo mi się podobał, "Cisza" niestety dużo mniej...

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzięki Twojej recenzji mam ochotę przeczytać tę serię :)
  {biblioteczkakleopatry.blogspot.com}

  OdpowiedzUsuń
 14. Seria "Szeptem" jest niewątpliwie warta przeczytania.Najlepszy był jednak tom pierwszy. ;)"Crescendo" podoba mi się najmniej.Już nie mogę się doczekać czwartej części,która będzie podobno jesienią tego roku.Pozdrawiam i zapraszam do mnie: ksiazki-patrycja.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń