stycznia 13, 2012

(115) Tupcio Chrupcio Ja się nie boję! + Dbam o zęby


Tytuł: Ja się nie boję ! ; Dbam o zęby.
Seria : Tupcio Chrupcio
Autor: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo Wilga
Stron : 24 ; 26
Opis "Ja się nie boję"
Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką i zwykle jest bardzo dzielny, ale... czasem każdy może się przestraszyć odgłosów burzy, cieni na ścianie albo wody w basenie.
Czy Tupcio Chrupcio zrozumie, że nie trzeba się bać?
Posłuchajcie!
Opis "Dbam o zęby":
Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale...... nie lubi mycia zębów i zdrowego jedzenia, za to uwielbia czekoladę. Co na to powie pan dentysta? Posłuchajcie!

Moja recenzja:
Eliza Piotrowska jest autorką wielu książek dla dzieci i ilustratorką. Jej opowieści są barwne i kształtują małe dzieci. Uczą dzieci jak mają sobie same radzić i jak mają pokonywać lęki, których dzieci mają niezliczoną ilość. W końcu dzieci mają niezwykłą wyobraźnię.

Tupcio Chrupcio jest przedszkolakiem, który ma przemiłych rodziców, którzy zawsze mu pomagają. Jest rozsądnym dzieckiem. W serii możemy się dowiedzieć o różnych zdarzeniach z jego życia.
Seria opowiada o nim i wszystkim z nim związanym.

W książeczce "Ja się boję!" Tupcio boi się różnych rzeczy. Ale rodzice i przyjazne postacie pomagają mu to przezwyciężyć. Strach ma wielkie oczy, ale rozsądne dzieci potrafią mu się przeciwstawić. A takim dzieckiem napewno jest Tupcio Chrupcio.

Tupcio boi się burzy, wody i jeszcze kilku rzeczy. Ale boi się tego szczególnie przez to, że jest to dla niego nowe. A rzeczy nowe są straszne. Pomimo tego, Tupcio jest wesołym dzieckiem. Do momentu kiedy nie odkryje, że znowuż się czegoś boi.

W książeczce "Dbam o zęby" Tupcio uczy się dbać o zęby. Dowiaduje się jakie to ważne oraz jakie mogą być skutki nie dbania o nie, na szczęście nie na sobie. Idzie także z tatą do dentysty, dowiaduje się, że wcale nie jest to takie straszne.


Obie książeczki bardzo mi się spodobały, są idealne dla małych dzieci. Czytać je to była dla mnie sama przyjemność, są pięknie zilustrowane. Ilustracje są "żywe" i wyraziste. Polecam je jako prezent dla dzieci. Napewno każde dziecko polubi miłego chłopczyka Tupcio Chrupcio. :))

Okładka jest super :)

Moja ocena: 10/10 Arcydzieło!

Za książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga!

8 komentarzy:

 1. O, to coś dla mojego szkraba :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedną książeczkę ,,Tupcia Chrupcia'' mam i mój mały szkrab jest z niej zadowolony, dlatego bardzo chętnie poznam inne pozycje z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam dwuletniego braciszka i jest na etapie ''oglądania'' bajeczek. Teraz wiem ,że Tupcio Chrupio będzie idealny dla niego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealne dla mojej siostrzenicy :D.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Seria Tupcio Chrupcio coraz bardziej mnie kusi. Co prawda książeczka o zębach pewnie nie dla nas bo dziewczyny wyrywają się żeby myć zęby ;) Ale na inne się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Juz wiem co kupić mojej chrześnicy :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja siostra ma kilka "Tupciów", więc po przeczytaniu recenzji podkradłam je jej i poprzeglądałam. Czy ja wiem, czy to arcydzieło? Ale na pewno świetna książeczka dla dzieci. I rzeczywiście, ładne ilustracje. :)
  Sowa

  { http://biblioteczkasowy.blogspot.com/ }

  OdpowiedzUsuń
 8. Idealny prezent dla najmłodszych :) Mój kuzynek posiada jedną książeczkę. A ilustracje są świetne.

  http://ksiazkinallii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń