października 15, 2012

(204) Fiszki Poznaj Niemcy

Tytuł: Fiszki Poznaj Niemcy
Seria: Fiszki Język i fakty
Redaktor: Kinga Perczyńska
Wydawnictwo Cztery Głowy
Zawartość: 100 kartoników
Opis Wydawnictwa:

"Poznaj Niemcy" to jeden z tytułów serii "FISZKI - Język i fakty" przybliżającej język i kulturę pięciu krajów europejskich najczęściej odwiedzanych przez turystów - Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Francji i Włoch. 

W tytule "Poznaj Niemcy" na 100 kartonikach przybliżamy geografię, politykę, historię i kulturę krajów niemieckojęzycznych - Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Podajemy też ciekawostki kulinarne i obyczajowe, a także najpopularniejsze stereotypy kojarzone z tym obszarem - a to wszystko po niemiecku. 
Od teraz: 
- nie zdziwisz się, co robi Havel w Berlinie 
- dowiesz się, że Stephansdom wcale nie jest domem Stefana 
- będziesz chciał spróbować Weizenbier, Brezel i Sachertorte 
- nie pomylisz Melange z melanżem 

Moja recenzja: 
We wrześniu stałam się uczennicą pierwszej klasy gimnazjum, tym samym do mojego planu lekcji doszło kilka nowych przedmiotów w  tym j. niemiecki. Bardzo polubiłam ten język i zapragnęłam dowiedzieć się czegoś więcej o tym kraju. W tym celu sięgnęłam po niezastąpione fiszki wydawnictwa Cztery Głowy "Poznaj Niemcy". Wcześniej za pomocą Fiszek poznałam Wielką Brytanię, teraz nadszedł czas na Niemcy... 

Jestem na początkującym poziomie nauki języka niemieckiego. Te Fiszki są przeznaczone dla osób bardziej zaawansowanych w nauce tego języka. Na kartonikach z jednej strony znajdują się napisy po polsku, a z drugiej po niemiecku. Na początku zatrzymałam się na informacjach po polsku, aby potem przejść już do nauki języka. Wydaje mi się, że  nawet dla osób, które nie miały do czynienia z tym językiem będzie to ciekawe doświadczenie. W końcu warto poznać kraj swoich "sąsiadów" : D 

"Fiszki Poznaj Niemcy" to wspaniały i ciekawy sposób aby poznać ten kraj. Dzięki nim dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat tego kraju. I Wy też możecie to zrobić! Jeśli chcecie zabłysnąć wiedzą na temat Niemiec, to to coś idealnego dla Was. Chcecie podszlifować swój niemiecki? Jeśli tak, to to coś dla Was. Osobiście jestem bardzo zadowolona z tych fiszek i na pewno sięgnę także po inne. 

Moja ocena: 10/10 Arcydzieło!

Za Fiszki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Cztery Głowy!

8 komentarzy:

 1. Ogólnie nie przepadam za tym językiem, ale sam kraj na pewno jest interesujący :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niemiecki... Szajse!
  Z pewnością są przydatne, acz przez moją niechęć do tego języka - podziękuję : >

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie cierpię niemieckiego, okropny język!

  OdpowiedzUsuń
 4. Już zakończyłam naukę języka niemieckiego wraz z zakończeniem nauki w gimnazjum. nie przypadł mi ten język do gustu teraz rozglądam się za fiszkami języka francuskiego.

  OdpowiedzUsuń
 5. jak ja nie lubię niemieckiego... wrrrr, a musiałam się go kiedyś uczyć :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie się bardzo podobały, bo jeśli chodzi o angielski, to od dziecka uczymy się ciekawostek dotyczących tego kraju, a o Niemczech nie wiedziałam praktycznie nic ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niemiecki nie dla mnie, ale inny język jak najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 8. uwielbiam te fiszki, bardzo przyjemnie się z nich uczy

  OdpowiedzUsuń