grudnia 09, 2011

(95) Szmaragdowy Atlas

Tytuł: Szmaragdowy Atlas
Seria: Księgi Początku (1)
Autor: John Stephens
Wydawnictwo Bukowy Las
Stron 400
Opis:
Pewnej zimowej nocy siły ciemności wyrywają z rodzinnego domu troje dzieci. Dziesięć lat później Kate, Michael i Emma wciąż nie mają pojęcia, co się wtedy stało i gdzie się podziali ich rodzice. Odpowiedź może dać zaczarowany atlas. Uwalniając drzemiącą w nim moc, dzieci przenoszą się do miejsca, którym włada piękna księżna-wiedźma. Kate i jej rodzeństwo przeżyją niewiarygodną przygodę - odnajdą uwięzione dzieci, staną oko w oko z krwiożerczymi wilkami, stoczą bitwy na śmierć i życie, spotkają olbrzymów i rozpoczną poszukiwania trzech ksiąg o niewyobrażalnej mocy. Obfitujący w wartką akcję, humor i emocje Szmaragdowy atlas to pierwszy etap wyprawy Kate, Michaela i Emmy do dziwnych, niebezpiecznych krain oraz w głąb samych siebie; opowieść o trojgu dzieci, które wyruszają na ratunek swojej rodzinie i dowiadują się, że przyjdzie im ratować cały świat. Nawiązująca do najlepszych tradycji powieści fantasy autorstwa C.S. Lewisa, J.K. Rowling i Philipa Pullmana książka była bestsellerem "New York Timesa" i Książką Kwietnia 2011 Amazonu; ukazuje się w kilkudziesięciu krajach świata.

Moja recenzja:
Kiedy tylko przeczytałam, że "Szmaragdowy Atlas" nawiązuje do "Opowieści z Narnii" i Harrego Pottera od razu wiedziałam, że będzie to niezapomniane przeżycie. Nie myliłam się. Było to niezwykłe magiczne przeżycie! Takiej książki nigdy się nie zapomina. Jeśli polubiliście "Opowieści z Narnii" to napewno pokochacie "Szmaragdowy Atlas".

Bardzo, ale to bardzo przypomina mi dzieło C.S.Lewisa ale w pozytywnym znaczeniu :) To jest magiczna powieść, a zarazem pokazująca, że najważniejsza jest rodzina.

,, Najważniejsza jest dla was ... rodzina. "*

Bardzo wciąga, ale zarazem momentami jest irytująca. Ale irytująca w pozytywnym sensie, w tym że kiedy myślimy, że wszystko będzie dobrze, znowuż wszystko się burzy. Ale przez to ciągle coś się dzieje. To jest cudowna książka!

Opis oddaje cały sens tej książki, ale trochę o bohaterach : ) Kate jest najstarsza i opiekuje się rodzeństwem,  uważa, że ponosi odpowiedzialność za swoje rodzeństwo. Bardzo ją polubiłam za to, że jest taka odpowiedzialna, jest gotowa oddać wszystko za swoje rodzeństwo. Michael jest typowym molem książkowym, momentami bardzo, ale to bardzo mnie irytował. Chłopak zawsze próbuje się "trzymać" tego czego jest pewny. Emma jest najmłodsza i najbardziej porywcza. Ale rodzeństwo stawia zawsze na pierwszym miejscu.


Trójka rodzeństwa przeżywa niezwykłe i niebezpieczne przygody, muszą sobie radzić samo, choć znajdują życzliwych ludzi. Kate, Michael i Emma dużo już przeszli w swoim życiu, ale pomimo tego na ich drodze stają nowe przeszkody. Lecz pomimo tego może to być początek czegoś lepszego. 

Świetna, po prostu cudowna! Pokochałam ją! Momentami także bawi, każda strona była niezwykła. Bo "Szmaragdowy Atlas" wciąga między swoje strony, pokazuje przyjaźń, rodzinną miłość oraz prawdziwą odwagę, odwagę która jest w sercu każdego człowieka. 

Gorąco polecam Wam tą książkę! Bardzo wciąga, nie sposób się przy niej nudzić!

Okładka skrywa tajemnice, jest super! :)

*Szmaragdowy Atlas John Stephens str. 181


Moja ocena: 10/10 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las!

20 komentarzy:

 1. Szczególnie podobieństwo do Narnii kusi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie w ogóle kusi fantastyczna otoczka :) Chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna recenzja.Książka kusi muszę jej poszukać.Dodaje cię do mojej listy gości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytam :) Piękna okładka - "Bukowy Las" jak zwykle sprostał zadaniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. O! Jaka wysoka ocena i zachęcająca recenzja. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. hej. przeczytałam Twój list w gazecie.
  przeglądnęłam na szybko Twoje starszy recenzje i jestem zafascynowana jak piszesz. część książek już dodałam do listy tych, które chcę przeczytać w tym właśnie "Szmaragdowy las"

  zachęcam do odwiedzenia mojego bloga chociaż nie o książkach ;)
  obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie lubię jak z okładek krzyczą, że to hit na miarę innego hitu, ale skoro mówisz, że warto, to może i się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie spodziewałam się tak wysokiej oceny, myślałam, że to książka bardziej dla dzieci... Pozory mogą mylić :):)

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi rewelacyjnie z pewnością rozejrzę się za tym :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kurczę, sama nie wiem. Przekonałaś mnie, nie powiem, ale mam wrażenie, że to nie książka dla mnie. Cóż chyba się nie dowiem, póki nie przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Mimo,że taka świetna recenzja nie chce jak na razie rozpoczynać nowych serii.. I tak ich mam już mnóstwo zaczętych.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zapowiada się świetnie, zastanowię się nad nią.

  OdpowiedzUsuń
 13. Od początku zdawała mi się jakaś taka dziecinna i w sumie wciąż mam mieszane uczucia czy po nią sięgnąć, mimo tak pozytywnej recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 14. Słyszałam o tej książce i kiedyś na pewno dam jej szanse :).

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. kusisz, oj kusisz - może ulegnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Może w jakieś wakacje... O książce nie słyszałam, ale ciepło wspominam zarówno "Opowieści z Narnii", jak i całą sagę o HP, choć przecież przygodę zaczynałam jako dzieciak... ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Myślę, że książka może być ciekawa. Czemu nie:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 18. Książka zapowiada się ciekawie chociaż w pierwszym odczucia miałam wrażenie, ze to chyba takie "odgrzewane kluchy" ale chętnie je sprawdzę :P;P

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie słyszałam o tej książce, ale na pewno po nią sięgnę :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie słyszałam o niej. Recenzja zachęcająca, przedstawiłaś tę książkę w jak najlepszym świetle, aczkolwiek fabuła nie wydaje mi się jakoś zaskakująca. Sądzę, że jak na razie nie przeczytam. :))

  OdpowiedzUsuń