grudnia 22, 2012

(222) Błękitna godzina

Tytuł: Błękitna godzina
Seria Nieśmiertelni (#2)
Autor: Alyson Noel 
Wydawnictwo Dolnośląskie
Stron 284
Opis Wydawnictwa: 

Ever Bloom zdawało się, że po tragicznych przeżyciach i stracie ukochanej rodziny w końcu odnalazła szczęście. Jest zakochana bez pamięci w Damenie i układa sobie życie na nowo. Zdobywa wiedzę dostępną tylko dla wybranych, a jej moce rosną. Tymczasem coś strasznego zaczyna się dziać z Damenem. Tajemnicza choroba sprawia, że nie tylko słabnie, starzeje się i traci dar nieśmiertelności, ale coś odbiera mu także pamięć, tożsamość, uczucia – życie.
Ever postanawia zrobić, co tylko w jej mocy, by ratować ukochanego. Przenosi się do Summerlandu – krainy, w której poznaje nie tylko sekret przeszłości Damena, ale także starożytne księgi kryjące tajemnicę podróżowania w czasie. Zbliżająca się „błękitna godzina” to jedyny moment, kiedy można odwrócić bieg historii. Ever musi wybrać – czy cofnąć wskazówki zegara i uratować rodzinę przed wypadkiem, czy zostać w teraźniejszości i walczyć o Damena, który z każdym dniem traci siły.

Moja recenzja: 
Jakiś czas temu miałam wielką przyjemność przeczytać książkę pt.: "Ever". Zakochałam się wtedy w tej serii, bardzo mnie wciągnęła.Czytanie pierwszej części tego cyklu sprawiło mi wielką przyjemność, więc oczywiście musiałam sięgnąć po drugą część.Towarzyszyły mi obawy, czy autorka utrzyma poziom poprzedniej części... W moim odczuciu w malutkim stopniu obniżyła ten poziom, ale po kolei....

Miłość Damena i Ever kwitnie, nadal są w sobie do szaleństwa zakochani, ale w szkole pojawia się nowy chłopak i wszystko zaczyna się zmieniać.... Pierwsze co przychodzi na myśl to to, że pewno Ever się w nim zakochuje i zaczyna tworzyć się trójkąt miłosny. Otóż nie. Autorka na szczęście nie zaserwowała nam niczego w tym guście i bardzo mi się to podoba ;) Tajemniczy chłopak ma na imię Romano i od razu zawraca wszystkim w głowie, oczywiście oprócz Ever. Ale tej z kolei przewraca cały świat do góry nogami. Czy dziewczyna sobie poradzi?

Ever potrafi walczyć o to co kocha, ale momentami ma ochotę złożyć kapitulację. A jak postąpi tym razem? Dziewczyna zostaje sama i może polegać tylko na sobie. Samotnie uczestniczy w dziwnej grze do której obecności jeszcze nie przywykła. Damen czuje się z dnia na dzień coraz gorzej i z dnia na dzień traci coraz więcej siebie oraz życia. Traci Ever....

Dziewczyna rozpoczyna niebezpieczną grę, której momentami nie kontroluje. Nie wie jak ma postępować i jak ma sobie radzić ze wszystkimi problemami, które jej dotykają. Bycie Nieśmiertelnym wcale jej tego nie ułatwia. Czasami chciałaby być zwykłym człowiek, tak jak przed wypadkiem w którym zginęła jej najbliższa rodzina. Dostaje szansę powrotu do przeszłości, aby wszystko było tak jak kiedyś. Ale czy przeszłość można zmienić?

Muszę przyznać, że mam mieszane uczucia w stosunku do tej książki... Autorka miała dużo pomysłów, ale odniosłam wrażenie, że nie wiedziała na którym wątku ma się skupić. W tej części było mało Damena, akcji i samej Ever, jednak pomimo tego czytałam tą książkę z przyjemnością. Więc stawiam sobie pytanie : "Dlaczego?" Ponieważ tej książki nie da się nie lubić! ;D Ona jest po prostu cudowna! Już nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam trzecią część. A wątek miłosny i bohaterowie są po prostu "mniam" !

Autorka z każdym kolejnym rozdziałem coraz bardziej mnie zaskakiwała. Koniec bardzo, ale to bardzo mnie zdziwił. W ogóle nie spodziewałam się takiego zakończenia. Pani Alyson zostawiła mnie z dużym przedsmakiem przed trzecią częścią. Trzymała mnie do końca w napięciu i bardzo jej tego gratuluję! To trudna sztuka. Tym bardziej, że "Błękitna godzina" mnie nie nudziła i w zastraszająco szybkim tempie zmierzałam ku jej końcu.

Polecam tą książkę osobom lubiącym ten cykl i fanom nieziemskich miłości. Na pewno Wam się spodoba! To wspaniała rozluźniająca książka, którą czyta się z zapartym tchem, jednak liczę na to, że następna część będzie lepsza. Autorka ma w końcu wielki talent, który mam nadzieję spożytkuje w 100 procentach.

Wszystkie okładki są śliczne, ale polska jak zwykle góruje!

Moja ocena: 8/10 Rewelacyjna!

Za książkę serdecznie dziękuję Grupie Wydawniczej Publicat!

13 komentarzy:

 1. czytałam "Ever", ale niezbyt mi się spodobała. wydała mi się taka trochę.. nijaka; jakby było to połączenie kilku książek, z którymi już się spotkałam (a które były wydane przed nią). do drugiej części mnie nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Musze chyba niedługo przeczytać Ever. Zapowiada się fantastycznie: )

  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja po przeczytaniu "Ever" nie byłam tak zachwycona, dlatego po kolejne części już nie sięgnęłam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja na razie mam za sobą tylko I tom, lecz dwa kolejne leżą już na półce. Może nie była to powieść najwyższych lotów, ale miło się przy niej spędziło czas.
  No i od razu życzę Ci wszystkiego co najlepsze
  PS. U mnie możesz wygrać książkę z okazji zbliżającego się nowego roku, więc zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oo widzę pozytywną opinię. Uwielbiam tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza część bardzo mi się podobała, po drugą jeszcze nie sięgnęłam, ale koniecznie to zmienię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie ta część tak średnio się podobała. Trochę mnie nudziła, trochę ciekawiła. Jednak z pewnością nie jest to najlepsza część 'Nieśmiertelnych'. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba jednak odpuszczę sobie tę serię. Nie jestem do końca przekonana...

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszą część mam pożyczoną i jakoś zabrać się nie mogę...

  OdpowiedzUsuń
 10. książka zapowiada się kusząco :)

  Zachęcam do obserwacji mojego bloga :) Wesołych świąt ...

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwsza część najlepsza. Następne są takie nijakie ( nie najgorsze, nie najlepsze :) ). Dla Damena potrafię znieść Ever :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Utknęłam na pierwszym tomie, ale niebawem nadrobię ;D

  OdpowiedzUsuń
 13. W ogóle mnie do tej serii nie ciągnie, więc raczej nie dam się skusić :)

  OdpowiedzUsuń