października 18, 2016

(552) Stosik... na poprawę humoru?

Ten znak zapytania dlatego, że już sama nie wiem jak mam usprawiedliwiać te stosiki ;) Kiedy czytacie te słowa... (obojętnie czy robicie to o 20 - ej o której ten post miał się pojawić czy o północy)... ja ślęczę nad fascynującą historią starożytnej Grecji ;) A może w przerwach dla relaksu podczytuję "Krótką historię siedmiu zabójstw"? Okaże się... Ale teraz przejdźmy już do sedna sprawy... 


1. Parmenion & Aleksaned & Olimpias - trylogia antyczna o życiu Aleksandra Macedońskiego... zamierzam sobie nią troszkę osłodzić życie, kiedy aspekt nauki (wkuwania) o starożytnej Grecji  i Aleksandrze Macedońskim przejdzie do historii. 
2. Pasażer do Frankfurtu & Pięć małych świnek - namiętnie kolekcjonuję powieści Christie... na półce mam ich już 26? Co zawstydza mnie tym bardziej, że nie przeczytałam jeszcze żadnej, a znam jedynie ich fragmenty. Zmienię to. Do końca roku 2016 z pewnością. 
3. Nana - druga powieść Emila Zoli na mojej półce. Rozglądałam się za nią już od dawna, więc tym bardziej cieszę się, że udało mi się ją w końcu zdobyć. Teraz tylko pozostaje znaleźć czas na jej przeczytanie. 
4. Piętaszek Michel Tournier - wiedziałam, że z jakiegoś powodu ta książka powinna znaleźć się w mojej biblioteczce, ale nie mogę go sobie przypomnieć... za żadne skarby świata. Nie mniej - jest.
5. Biedna pani Norris - impulsywny zakup za 50 gr... poza tym: bardzo lubię powieści wydawane przez Wydawnictwo Literackie. 
6. Lesie, ojcze mój - zbiór poezji Papuszy wraz z krótkim wprowadzeniem w jej życiorys i twórczość. Jak dla mnie ogromna perła tego stosu. Tym bardziej, że o Papuszy słyszałam już bardzo wiele, a niestety nie miałam na własność nic z jej twórczości. 
7. Gra w klasy - kolejna perła, poszukiwana przeze mnie w rozsądnej cenie już od maja. W końcu wpadła w moje łapki i na pewno zostanie przeczytana do końca roku. 
8. Tortilla Flat - Steinbeckowi byłoby trudno się oprzeć. 
9. Kocia kołyska
10. I nie było już nikogo
11. Targowisko próżności - żałuję, że tylko pierwszy tom... 
12. Obejrzyj się królu - akcja tej powieści rozgrywa się w bibliotece. Właśnie to mnie do tej powieści przekonało. 
13. Kopacki - recenzje, krótkie eseje... Cieszę się z tej pozycji niezmiernie - tym bardziej, że kupiłam ją w naprawdę okazyjnej cenie :) 
14. Poetyckie debiuty 2013
15. Węgierskie lato. Przekłady z poetów węgierskich
16. Ryżowy podarunek
17. Ofiara - czytałam już jeden thriller tej autorki i bardzo mi się podobał. Mam nadzieję, że z tym będzie podobnie. 
18. Złota godzina - zapowiada się wielka, piękna książka,

Pozdrawiam Was serdecznie :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz