października 02, 2016

(542) Stosik i Kolekcja Empik Agnieszki Osieckiej

Ostatni tydzień był dla mnie ciężki pod względem książkowym, ponieważ choroba uniemożliwiła mi czytanie jak i wizyty w antykwariacie, który normalnie odwiedzam bardzo często. Wczoraj jednak to nadrobiłam.. i jestem bardzo zadowolona! Stosik poniżej to pozycje, który przybyły do mojej biblioteczki w ciągu ostatniego tygodnia... 


Od góry: 
1. Kamyk Agata Miklaszewska - 2 zł / są takie wydawnictwa, których książki kupuję "w ciemno". "Czarne" bez wątpienia do nich należy, a ta pozycja zapowiada się niezmiernie ciekawie! W dodatku skusiła mnie cena, a także stan tej książki. Wygląda jak nowa. (Zresztą przypuszczam, że nigdy nie była czytana...) 
2. Sekretne życie CeeCee Wilkes Diane Chamberlain - z wymiany. Już od dawna chciałam przeczytać jakąś książkę tej autorki, a że pojawiła się okazja... postanowiłam z niej czym prędzej skorzystać. 
3. Gra na wielu bębenkach Olga Tokarczuk - 3 zł. Za mną już dwie książki Tokarczuk ("Prawiek i inne czasy" , "Prowadź swój pług przez kości umarłych"). Pierwsza ujęła mnie na szczególnie. Na półce czeka jeszcze książka "E.E.", a obok niej teraz stanie "Gra...". Mam nadzieję, że którąś z tych pozycji uda mi się przeczytać jeszcze w tym roku. 
4. Danny mistrz świata Roald Dahl - 3 zł. Niezniszczalny Roald Dahl i powieść, której nigdy nie czytałam, a bez wątpienia to zmienię... w wolnej chwili ;) 
5. Pokój z widokiem E.M.Forster - 3 zł. Klasyka romansu. Czaiłam się na nią od dawna... 
6. Hrabina Cosel Józef Ignacy Kraszewski - 3 zł. Powieść Kraszewskiego, która intrygowała mnie już od bardzo dawna. Kiedyś wpadło mi w ręce takie stare, zniszczone wydanie... nie skusiłam się wtedy na nie i potem żałowałam. Teraz to nadrobiłam. 
7. Zniknięcie Esme Lennox Maggie O'Farrell - kupiona w księgarni za 4 zł. I w sumie nie wiem nad czym się zastanawiałam, bo inna powieść tej autorki - "Kiedy odszedłeś" zachwyciła mnie. Niesamowita książka. Mam nadzieję, że ta także taką się okaże... 
8. Imperium miłości Bezmen - egzemplarz recenzencki. Nie mogę przeboleć okładki tej książki... ale fabuła mnie ciekawi. 
9. Belgravia Fellowes - j.w. jestem przekonana, że to będzie świetna lektura! I już nie mogę się doczekać, kiedy po nią sięgnę... 
10. Interwencje 2 Houellebecq - j.w. to ostatnimi czasy bardzo popularny autor. W mojej biblioteczce czeka jeszcze "Poszerzenie pola walki" tego autora. Obie pozycje niezmiernie mnie intrygują. "Interwencje..." już zaczynam czytać.
11. Królowa Elżbieta Cherezińska - j.w. Powieść historyczna, podobno świetna... mam nadzieję, że mi także się spodoba. 
12. Wanda Chotomska - j.w. Czyli akcent biograficzny w tym stosiku. Uwielbiam utwory tej pani, tak więc tej pozycji nie mogło zabraknąć... 

* * *

Bonus do tego wszystkiego stanowią trzy produkty z kolekcji empik stworzonej z okazji zbliżających się urodzin Agnieszki Osieckiej... Gdyby żyła skończyłaby 9 października 80 lat.

"Empik, wraz z Fundacją Okularnicy, przygotowali niespodziankę dla wszystkich miłośników twórczości „Poetki Piosenki”- kolekcję Agnieszki Osieckiej.

Kolekcję tworzą przedmioty codziennego użytku ozdobione ilustracjami malarki Marianny Sztymy, która inspirowała się najpopularniejszymi utworami Agnieszki Osieckiej. Powstały barwne i dowcipne grafiki, lekko nawiązujące do stylistyki lat 60., które umieszczone m. in. na kubkach i torbach nadają im literackiego sznytu."

W kolekcji znajdują się pościele, poduszki, kubki termiczne, ołówki i innego rodzaju przybory papiernicze. To kolekcja kolorowa, bardzo pozytywna i naprawdę ładna. Może to dobry sposób na uhonorowanie polskiej poetki? 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz